مشکل بنیاد این است که حس لازم جهت فهم ایثارگران را ندارد

زاکانی که میهمان ویژه این هفته جلسه شورای مرکزی شبکه ملی ایثارگران بود گفت مشکل بنیاد این است که حس لازم در جهت فهم ایثارگران را ندارد
مشکل بنیاد این است که حس لازم جهت فهم ایثارگران را ندارد

   دکتر علیرضا زاکانی نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع اعضای شورای مرکزی شبکه ملی ایثارگران ضمن تسلیت فرا رسیدن ماه محرم و ایام شهادت حضرت امام حسین(ع) پای صحبت تک تک اعضای شورا که از مشکلات عدیده درمان، بیمه، حقوقی و  بی توجهی بنیاد شهید و امور ایثارگران بعنوان نهاد متولی ایثارگران نشست.

در این جلسه اعضای شورا ضمن تشریح مشکلات قشرهای مختلف گروه های ایثارگری گلایه مندی خود از ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران مبنی بر اینکه ایشان حتی حاضر نیست صحبت اعضای این شبکه را که چندین ماه است درخواست وقت ملاقات کردنده اند را بشنود و پیگیری از دفتر ایشان هم تا کنون بی نتیجه مانده است اعلام کردند.

   زاکانی از حضور در کنار همرزمانش ابراز خرسندی کرد و گفت متاسفانه بنیاد به یک اداره تبدیل شده که بدنبال روزمرگی و بدون هیچ خلاقیت و نو آوری در جهت حل مشکلات ایثارگران است.

   این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه حتی اگر کشور در شرایط سختی باشد نباید صاحبان اصلی انقلاب مشکلاتشان نادیده گرفته شود گفت، شما ایثارگران صاحبان اصلی انقلاب هستید و بی توجهی به شما جایز نیست.

 وی ادامه داد پیشنهاد می کنم تمام مشکلات در انجمن های زیر مجموعه این شبکه بطور تخصصی احصا و پس از بررسی در جلسات شورا اولویت بندی شود و با هم  آنها را از طریق مراجع ذیصلاح  پیگیری کنیم .

در پایان مقررا شد این جلسات بطور مستمر با حضور ایشان و سایر مسئولین برای پیگیری مسائل مطروحه برگزار شود

    گفتنی است “شبکه ملی ایثارگران” حدود سه سال است فعالیت خود را آغاز، و اخیرً مجوز رسمی فعالیت خود را  از وزارت کشور دریافت کرده است، این شبکه از انجمن های رسمی کشوری از جمله انجمن جانبازان قطع نخاعی کشور، انجمن خانه نور ایرانیان (جانبازان بصیر) ، انجمن راست قامتان کشور (جانبازان دو و سه عضو قطع) ، جمعیت آزادگان دفاع مقدس، انجمن آیه های ایثار و تلاش (همسران شهدا و جانبازان)، جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر کشور، انجمن ریه های خسته (جانبازان شیمیایی) تشکیل و تنها شبکه ملی و رسمی ایثارگران است.

ارسال دیدگاه