چهار شنبه 09 آذر 1401
صفحه اصلی زندگینامه ارشیو اخبار گالری تصاویر ویدیو کلیپ ها سامانه دولت یار

زاکانی: اگر کاغذ را از دست برخی نامزدها بگیرند دیگر حرفی برای گفتن ندارند

  • 19 خرداد 1400 10:34
زاکانی: چون این افراد حرفی برای گفتن ندارند به دیگران توهین می‌کنند و مردم شاهد هستند و خودشان بهترین قضاوت را خواهند کرد.
زاکانی: اگر کاغذ را از دست برخی نامزدها بگیرند دیگر حرفی برای گفتن ندارند
علیرضا زاکانی نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری در خبرگزاری تسنیم  در پاسخ به سؤال خبرنگاری در خصوص برنامه وی برای مدیریت اپیدمی کرونا و واکسیناسیون ملی اظهار داشت: موضوع کرونا یک مسئله فرابخشی است و یکی از اشتباهات دولت روحانی این بود که آن را فقط تبدیل به مسئله وزارت بهداشت کرد که گویا همه کار بر دوش دکتر نمکی است.  وی تأکید کرد: مسئول مواجهه با این امر رئیس‌جمهور است که باید با بسیج همه امکانات ملی به مقابله با این پدیده بیاید و یکی از ظرفیت‌های مهم مواجهه با این بیماری نیز استفاده از ظرفیت‌های مردمی است. 
 
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: ما نیز برای واکسیناسیون عمومی اقدام عاجل و فوری خواهیم کرد و سطح مقابله با این پدیده را از سطح فعلی بالاتر می‌آوریم تا آثار کرونا ابعاد زندگی اقتصادی یا اجتماعی مردم را دربر نگیرد بنابراین خودم متولی امور این ماجرا خواهم بود. 

زاکانی در ادمه در خصوص برنامه وی برای استفاده از ظرفیت‌های حوزه گردشگری و نیز سیاست خارجی اظهار داشت: ما جهش تولید را در حوزه اقتصاد به عنوان یک رکن در برنامه‌هایمان درنظر گرفته‌ایم و یکی از 9 پیشران اقتصادی تعریف شده برای جهش تولید و تحول در کشور، حوزه گردشگری است که تا خانه‌های مردم و بنگاه‌های کوچک ظرفیت‌هایی برای توسعه کشور فراهم خواهد آورد. 

وی گفت: استفاده از جاذبه‌های تاریخی و مذهبی و طبیعی از جمله فرصت‌های موجود در حوزه گردشگری است که دنبال خواهد شد. 

وی همچنین در خصوص موضوع سیاست خارجی و تحریم‌ها گفت: تحریم‌ها 15 الی 20 درصد تأثیر دارد لذا اساس کار ما بر خنثی‌سازی تحریم‌ها براساس ظرفیت‌های داخلی است اما همزمان مسئله لغو تحریم‌ها را پیگیری خواهیم کرد و جنایت بزرگ آمریکا در اعمال تحریم‌ها را خواهیم شکست.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوره سیزدهم در ادامه و در پاسخ به سؤالی در خصوص حواشی مناظره اخیر گفت: اگر کاغذ دست برخی افراد را دم در استودیو از آنها بگیرند دیگر حرفی برای گفتن ندارند چون فقط انشاء می‌خوانند.

وی افزود: چون این افراد حرفی برای گفتن ندارند به دیگران توهین می‌کنند و مردم شاهد هستند و خودشان بهترین قضاوت را خواهند کرد. 

زاکانی ادامه داد: کشور ما بن‌بست ندارد و پول هم کم ندارد اما مشکل ما این است که مثل بچه پولدارها رفتار می‌کنیم و پول را آتش می‌زنیم تا گرم شویم.