چهار شنبه 09 آذر 1401
صفحه اصلی زندگینامه ارشیو اخبار گالری تصاویر ویدیو کلیپ ها سامانه دولت یار

زاکاني پس از مناظره دوم: آماده مناظره دو نفره هستم

  • 19 خرداد 1400 10:30
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کشورمان برای برگزاری مناظره دو نفره اعلام آمادگی کرد.
زاکاني پس از مناظره دوم: آماده مناظره دو نفره هستم

علیرضا زاکانی در مصاحبه‌ای پس از برگزاری دومین مناظره انتخاباتی افزود: اینکه بعد از برگزاری دومین مناظره آراء مردمی به بنده بالا برود یا پایین بیاید به دل مردم بستگی دارد و دل مردم هم به خدا بستگی دارد ان شاء الله که توانسته باشم حرف کارشناسی بزنم و دقیق صحبت کنم.
او ادامه داد: فضای مناظره هم فضایی نیست که در آن بشود تمام ابعاد ماجرا را در حوزه‌های مختلف مطرح کرد، اما همین جا می‌توانم بیان کنم که فرق است بین کسانی که در مناظره شعار می‌دهند و مردم را ناامید می‌کنند با بنده‌ای که معتقد هستم ما می‌توانیم و همه امکانات و اقتضائات و کشور وجود دارد.
 زاکانی گفت: به هر حال همه زیر سایه اسلام هستیم و در واقع با مذاهب مختلف زیر سایه ایران، به اقوام و مذاهب مختلف به عنوان یک فرصت طلایی نگاه می‌کنم بنده هم ناظر به اصل 15 قانون اساسی و هم ناظر به تعاملات با کشور‌های همسایه هستم.
وی افزود: ارتباط با کشور‌های همسایه می‌تواند برای ما آورده اساسی داشته باشد بنده هم ناظر به پیشرفت و توسعه متوازن در کشور هستم لذا به جوانان عرض می‌کنم راه آینده بسیار درخشان است و بنده به شما اعتماد دارم، چون 40 سال است که با شما زندگی می‌کنم و با نخبگان شما آشنا هستم.
زاکانی اظهار داشت: به بانوان عزیز می‌گویم امروز عده‌ای به دنبال استفاده ابزاری هستند، اما بنده معتقدم که بانوان هم در خانه محور زندگی هستند و هم در میدان و اجتماع؛ بانوان شایستگی‌های ویژه‌ای دارند توصیه ام به دخترانم این بوده که همیشه همین مسیر را بروند.
او افزود: به معلمان عزیز عرض می‌کنم که محور تحولات آموزش و پرورش شما هستید تعلیم و تربیت پیشران تحولات کشور است و ما اساس را در موضع تعلیم و تربیت می‌دانیم و به دانشجویان گرامی می‌گویم شما‌ها باید محور و اساس شایستگی کشور و اداره آن باشید، به صنعتگران کشاورزان عرض می‌کنم که تولید به دستان شما صورت می‌گیرد و بنده با هر چه که مقابل تولید قرار می‌گیرد، می‌جنگم با هرچه که با او همراهی خواهد کرد کمک خواهم کرد بنده آزادی و عدالت و استقلال را، همگی را با هم دنبال می‌کنم و نه اینکه دنبال رشد کاریکاتوری باشم.
زاکانی افزود: پس با همه وجود در برابر تجاوز به حریم خصوصی مردم خواهم ایستاد، با همه وجود حریم عمومی را پاس می‌دارم و شرایط را به سمتی می‌برم که با دولت الکترونیک و واگذاری کار به شهرستان‌ها امکان ایجاد جهش در حوزه اقتصاد را فراهم کنم و شرایط به سمتی خواهد رفت که صورت سرخ پدر یا مادر از بی پولی سبب مشکلات خانوادگی نشود. ان شاءالله به فضل خدا بنده در جایگاه ریاست جمهوری به شرط عمر به شرط اعتماد مردم؛ ریشه فقر و فساد و تبعیض را خشک خواهم کرد و نهال امید را ما هم بر خواهیم افراشت.
وی ادامه داد:‌ای کاش مناظرات دونفره برگزار می‌شد تا عیار کار و عیار فکر مشخص شود و بنده هم مشتاق بودم تا این اتفاق این‌گونه بیفتد و در مناظره امروز اعلام آمادگی کردم تا هر کدام از دیگر کاندیدا‌ها مایل بودند، بنشینیم و گفتگو و مناظره دو نفره برگزار کنیم.