نامه اعتراض آمیز به لغو ۳ سخنرانی در مشهد/ آقای روحانی! دولت از بیان کدام حقیقت هراس دارد؟

متن کامل نامه به شرح ذیل است:

بسمه تعالی
جناب حجت‌الاسلام روحانی
ریاست محترم جمهور

سلام علیکم
لغو سه سخنرانی این‌جانب در مشهد مقدس از سوی عوامل دولتی، هیچ پیامی جز این ندارد که کسانی در این کشور، تمایل به ایجاد یک جامعه تک‌صدایی دارند، جامعه‌ای که در آن، حامیان جریان سیاسی حاکم بر دولت، آزاد باشند تا از هر تریبونی که اراده می‌کنند، همه مرزهای شرع و قانون و اخلاق را بشکنند و اگر کسی به آن‌ها اعتراض کرد، انواع برچسب‌ها از متحجر تا تجزیه‌طلب! را به او بزنند؛ و در مقابل، صدای منتقدان، باتدبیر دولت و در سکوت مطلق، خاموش شود و مدعیان آزادی بابت این موفقیت عظیم خود که توانسته‌اند این دو رویکرد متناقض را زیر پرچم آزادی بیان جمع کنند، مسرور شده و به ملت ریشخند زنند.

اما برادر بزرگوار!
دولت محترم از بیان کدام حقیقت در کلام این حقیر هراس دارد که تصمیم به خاموش کردن این صداگرفته است؟ مبارزه با مفسدان و در میان گذاشتن فساد آنان با مردم و نخبگان چه ضرری را متوجه دولت می‌کند که دست به برخوردهایی این‌چنین می‌زند؟ این‌جانب به جد قائلم که فقر و تبعیض در این کشور ریشه‌کن نخواهد شد مگر با کوتاه شدن دست فاسدان از مناصب و فرصت‌های کشور و با همه توانم این مسیر را ادامه خواهم داد. دولت محترم اگر دغدغه اصلاح امور و بهبود وضع مردم را دارد، باید با این صدا همراه شود و بلکه بدون همراهی و همکاری و عزم دولت، این مهم تحقق‌یافتنی نیست. خاموش کردن صدای مبارزه با فساد توسط دولت، پیامی نیست که مردم را امیدوار و مفسدان را ناامید کند.

والسلام
علیرضا زاکانی
۱۵ آذرماه ۱۳۹۵

3 دیدگاه


  سیدعلیرضا says:

  سلام خدمت جناب زاکانی
  حمایتتون می کنیم.
  روحانی به احتمال زیاد پاسخی برای نامه ی شما نخواهد داشت.
  اما روحانی و حامیانش باید بفهمند که مطهری خونش رنگین تر از رئیس کمیسیون برجام نیست و آزادی بیان اگر خوب است برای همه خوب است.
  ما تلاش خودمان را می کنیم و پشت شما می ایستیم.

  فرزند شهیدانقلاب.سیدی says:

  سلام آقای دکتر شما امید دل همه دوستداران واقعی ایران و انقلابید،لطفا به مسیر پرافتخارتان ادامه دهید چشم خیلی ها بشماهاست

  معصومي says:

  سلام دکتر شما امید ملت و رهبر هستید از شما خواهش میکنیم با امادگی در میدان بزرگ انشاالله وارد شوید خدا پشت وپناهتان است
  ارادتمند معصومی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *