چرا همسویی با اهداف و مطالبات نامشروع آمریکا در مخالفت با مصالح انقلاب اسلامی؟

متاسفانه همسویی مواضع جناب آقای هاشمی رفسنجانی خواسته یا ناخواسته با اهداف و مطالبات نامشروع آمریکا در مخالفت با مصالح انقلاب اسلامی و سرآمدی ایران عزیز آشکار، مبرهن و سئوال برانگیز است.

در این جا فارغ از پرداختن به رخ دادهای مهم دهه های شصت تا هشتاد از جمله فتنه سال ۸۸ و یا مباحث نادرست مرتبط به حمایت از برخی جریانات ناسالم توسط ایشان، به بخش هایی از مواضع ابهام آمیز وی اشاره می شود.

۱_سال ها قبل تروریست ها در سوریه از سلاح های شیمیایی استفاده کردند. به ناگاه دولت سوریه هم راستا با تبلیغات رسانه های غربی توسط آقای هاشمی رفسنجانی متهم به استفاده از سلاح های شیمیایی شد و عملاً تروریست ها تطهیر شدند.!!! این توطئه آمریکایی و صهیونیستی، خلع سلاح شیمیایی دولت سوریه و امنیت بیشتر اسرائیل را بدنبال داشت.

۲_مرداد ماه سال ۹۴، جناب آقای هاشمی رفسنجانی با استقبال از شکستن تابوی مذاکره با آمریکا، خواستار حضور مردم برای پایداری و حراست از تحولات ایجاد شده از جمله ادامه این مذاکرات و استمرار تحول و تغییر مورد نظر ایشان شد.

۳_مدتی بعد در موعد بستن پرونده اتهامات بی اساس پیگیری کسب سلاح هسته ای توسط ایران(PMD)، خالی بودن دست آمریکایی ها  از مستندات و واهی بودن این ادعا آشکار شد. ناگهان جناب آقای هاشمی اظهار داشتند، که ایران در دهه  شصت بدنبال بدست آوردن بمب اتم بوده است. امری که با استقبال آمریکا و همپیمانانش روبرو گردید.

۴_چند ماه قبل، در اوج طرح مطالبات زیاده خواهانه آمریکایی ها در محدود نمودن توان موشکی و دفاعی ایران اسلامی، جناب آقای هاشمی رفسنجانی رجحان گفتگو بر توانمندی دفاعی و موشکی کشورها در دنیای کنونی ابراز داشتند. با بازتاب این خبر رهبر معظم انقلاب اسلامی منشاء  این دست صحبت های نادرست را ناآگاهی یا خیانت ذکرکردند که تکذیب آقای هاشمی رفسنجانی را بدنبال داشت.

۵_در هنگامه ایراد مواضع تند سران خام و مسلمان کش عربستان علیه ایران و آتش افروزی های آنها، اظهارات آقای هاشمی پیرامون تعامل و حتی گام برداری اولیه در راستای گفتگو با سران جنایت کار و وابسته این کشور، هم زمان با تشدید اقدامات و حملات عناصر سبک سر آل سعود  به ایران سبب تحیر و تعجب همگان شد.

۶_چندی پیش آقای هاشمی رفسنجانی در گردهمایی بزرگ مسئولان آموزش و پرورش کشور در سال ۹۵ با الگو قرار دادن ژاپن و آلمان، کنار گذاشتن توانمندی های نظامی این دو کشور را دلیل پیشرفت دانش محور آنها دانست!!!

بدون دیدگاه


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *