انتقاد از سفر ملک عبدالله به تهران

علیرضا زاکانی در گفتگو با مهر، با اشاره به دعوت از ملک عبدالله پادشاه اردن به ایران گفت: ملک عبدالله در پاسخ به درخواست رئیس دفتر رئیس جمهور اعلام آمادگی کرده است تا پس از ۳۰ سال در نوروز به تهران سفر کند.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ با اشاره به سوابق خاندان پادشاه اردن در همکاری با رژیم صهیونیستی گفت: بعد از پیمان کمپ دیوید که توسط انور سادات بسته شد شاه حسین پدر ملک عبدالله، نیز با رژیم صهیونیستی پیمان جداگانه ای منعقد کرد و پرونده سیاه این خاندان را سیاه تر کرد. همچنین دست شاه حسین در کشتار بی رحمانه فلسطینیان در ۱۶ سپتامبر به خون مردم مظلوم فلسطین آلوده است. لذا در پرونده شاه حسین و فرزندش که امروز به ناحق بر اریکه قدرت تکیه زده هیچ جای روشنی وجود ندارد و پرونده این خاندان سراسر خیانت است.

نماینده تهران در مجلس ادامه داد: دعوت از شاه اردن توسط رئیس دفتر رئیس جمهور امری خطا و مبتنی بر تحلیلی غلط صورت گرفته است زیرا امروز که انقلاب های مردمی در منطقه طومار رژیم های وابسته را می پیچد و این لکه های ننگ را از دل کشورهای اسلامی می زداید، تحلیلی غلط در برخی جریان های انحرافی وجود دارد که انقلاب های مردمی و اسلامی منطقه را نقشه آمریکا می داند.

زاکانی با بیان اینکه اعلام آمادگی پادشاه اردن برای سفر به تهران در راستای تثبیت جایگاه خود است، افزود: دستگاه دیپلماسی کشور به هیچ وجه حق ندارد با سطحی نگری و تحلیل های غلطی که متاسفانه انقلاب های مردمی و اسلامی منطقه را نقشه آمریکا می نامد زمینه تثبیت این جرثومه را آماده و مایه نگرانی و دلسردی مسلمانان کشورهای اسلامی شود.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ در پایان تصریح کرد: بی شک دعوت پادشاه اردن به ایران بر خلاف مصالح انقلاب اسلامی و آسیب جدی برای جهان اسلام خواهد بود.

بدون دیدگاه


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *