اقدام اخیر ترامپ چهره حقیقی و خوی استکباری آمریکا را نشان داد

 

علیرضا زاکانی عصر امروز در نخستین یادواره شهدای دانشجوی شهرستان زرندیه با اشاره به اتفاقات جهانی در انقلاب اسلامی اظهار داشت: امروز معادلات جهانی پس از گذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی برمدار به سود ایران تغییر کرده و مطالبات دانشجویی از استقلال و آزادی کشور، به نجات مستضعفان دنیا ارتقاء پیدا کرده است.

وی افزود: پیام انقلاب اسلامی برای جامعه بشری عزت، آزادگی و سربلندی بوده و همین اندیشه جهانی انقلاب اسلامی، سبب شد تا مستکبران جهان با حمایت از صدام و اهدای میلیاردها دلار پول و تجهیزات نظامی به رژیم بعث سعی کنند تا مانع از حاکمیت انقلاب اسلامی شوند.

زاکانی تصریح کرد: همان گونه که دانشجویان برای رسیدن به استقلال و آزادی کشور در روز ۱۶ آذرماه ۳۲ مقابل گلوله‌های داغ مزدوران ستمشاهی ایستادند تا به آرمان خود دست یابند، در جبهه‌های نبرد دفاع مقدس نیز روند جنگ به نفع ایران اسلامی تغییر داده شد.


نماینده سابق مردم تهران در مجلس ادامه داد: هر مرحله از دفاع مقدس که دانشجویان مدیریت عملیات را برعهده گرفتند، با استفاده از کمک‌های الهی و تجربه سایر فرماندهان توانستیم پیروز میدان باشیم و معرفت، بصیرت، عمل به تکلیف، مجاهدت، حق‌طلبی، ولایت‌مداری و استقامت ۶ ویژگی شهدا به شمار می‌رود که در یادواره های شهدا باید این ویژگی‌های شهدا برای نسل جوان تبیین شود.

زاکانی به اقدام اخیر ترامپ در در انتقال سفارت آمریکا از تل‌‌آویو به قدس گفت: پذیرفتن شهر قدس به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر اسرائیل مربوط به این دوره از مجلس آمریکا نبوده و در سال ۱۹۹۵ و در کنگره آمریکا به تصویب رسید، اما از آن زمان تا امروز همه رؤسای‌جمهور این کشور از اجرای آن طفره رفتند ولی ترامپ با این اقدام و موافقت برای این امر چهره واقعی آمریکا در رابطه با فلسطین و جهان اسلام را به دنیا نشان داد.

وی افزود: داعش و سایر آشوب های منطقه برای فراموشی مسئله اصلی جهان اسلام یعنی آزادی فلسطین و نابودی رژیم صهیونیستی شکل گرفتند ولی جبهه مقاومت نقشه آنها را با شکست روبه‌رو کرد.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: آشکار شدن چهره واقعی آمریکا فرصتی برای اتحاد جهان اسلام در برابر مستکبران جهان و حاکمان دست نشانده آنان در منطقه به شمار می‌رود و کشورهای عربی منطقه که به دنبال عادی سازی روابط با اشغالگران قدس بودند با این اتفاق رسوا شدند.

زاکانی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران با مجاهدت شهدا امروز می‌تواند از کیلومترها دورتر، دشمنان خود را هدف قرار دهد و با حمایت از جبهه مقاومت منطقه‌ای، نقشه‌های شوم مستکبران جهان را خنثی سازد که دانشجوی انقلابی باید با تجهیز علمی، اعتقادی، اخلاقی و فرهنگی پرچم‌دار پیشرفت و نماد الگوی اسلامی برای جهان شود.

1 دیدگاه


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *