تکلیف، تعطیل بردار نیست

بیانیه دکتر زاکانی پس از اعلام بررسی صلاحیت نامزدهای ریاست جمهوری به شرح ذیل می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم
ان العزه لله جمیعا

اگر خواست خدا بر این قرار می گرفت که در میان احراز صلاحیت‌ شده ها باشم، خدا را شکر میکردم و اکنون که مشیت الهی جز این است به طور مضاعف خدا را شاکرم؛ چراکه معتقدم اگر با اخلاص وارد این عرصه خطیر شده باشم، خداوند متعال هم اجر مجاهدت در رقابت سالم انتخاباتی یک ماه آینده و هم ثواب امر خطیر اداره اجرایی چهارسال آینده کشور را بدون هرگونه زحمت ظاهری به حساب آخرتم واریز کرده است.

معتقدم همچنانکه بنده حقیر تلاش کردم به تکلیف خود عمل کنم، اعضای محترم شورای نگهبان نیز یقینا با داشتن حجت در پیشگاه حضرت باریتعالی به تکلیف خود عمل نموده اند؛ لذا به تصمیم ایشان کاملا احترام گذاشته و از سایر نامزدها و جریان های سیاسی نیز می خواهم شورای نگهبان را طبق قانون اساسی فصل الخطاب بدانند و از هرگونه رفتار و اظهار نظری که ذره ای هوای نفس و تضعیف این نهاد نگهبان انقلاب در آن باشد پرهیز کنند.

از یکایک اعضای جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، نمایندگان شهرستانها، اقشار و ارکان آن تشکر و قدردانی می کنم که با دعوتشان از اینجانب جهت کاندیداتوری و ایفای نقش در این عرصه مهم، لایقم دانستند، با رای قابل توجه خود حمایتم نمودند و به کار سازماندهی نیروهای پرشمار انقلاب همت گماشتند. اکنون نیز با اطمینان کامل اعلام میدارم از هرگونه کمک برای موفقیت دو نامزد دیگر جبهه مردمی حاضر در صحنه آقایان رئیسی و قالیباف دریغ نخواهم کرد.

تکلیف تعطیل بردار نیست و امروز مهم ترین تکلیف، کمک به جبهه انقلاب برای پایان دادن به وضع موجود و نجات قوه مجریه از دست لیبرال ها، پیگیری تحقق اهداف بر زمین مانده ی انقلاب اسلامی بر مبنای مکتب نورانی امام خمینی (ره) و کاهش فاصله تاسف بار جمهوری اسلامی با انقلاب اسلامی است. لذا از همه نیروهای انقلاب از جمله تمامی عزیزانی که در این مدت نسبت به اینجانب اظهار محبت و اعلام حمایت نمودند و نیز در طراحی برنامه ها و پروژه های «اقدام و اصلاح» همت گماشتند، می خواهم پرنشاط و باانگیزه ی کامل این مسیر را عاشقانه و عاقلانه ادامه دهند که با تبعیت از رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و خدمت صادقانه به مردم پیروزی در دسترس است؛ ان شاءالله.

کمترین فرزند ایران اسلامی
#علیرضا_زاکانی
اول اردیبهشت ۱۳۹۶

4 دیدگاه


  شریفی says:

  با سلام. ما نسل سومی های انقلاب از امثال شما انقلابی بودن را یاد گرفته ایم و امروز به خود می بالیم که ادامه دهنده راه افرادی هستیم که این چنین صبور و بابصیرت اند و در فراز ونشیب ها همواره جان فشان اند و در ره مطلوب دل از خود بریده اند. مجاهدتتان قبول حق. به امید پیروزی جریان انقلاب

  زهرا says:

  سلام خدمت آقای دکتر زاکانی
  رد صلاحیت شما از نگاه من اشتباه نبود بلکه منافع ثروت و قدرت در این بود و انشاءالله ظهور نزدیکه.
  گاهی اوقات مطالب و تحلیل های شما را در هفته نامه پنجره می خواندم. مطلبی داشتید که خاتمی و ناطق هر دو مهره هاشمی بودند و این فضا مردم را از گزینه اصلح غافل کرد.
  امروز فضای قالیباف و روحانی همان فضاست. جمنا با اشتباه بزرگ خود قالیباف را تا این مرحله رساند اما قالیباف همان هاشمی است در قالب جدید. قالیباف تنها کسی است که می تواند به اصطلاح آشتی ملی بین فتنه و اصولگراها برقرار کنه، با فساد هاشمی ها و صفدر و … مشکلی نداره، با زندگی اشرافی خانواده موافقه، با هژمونی آمریکا می سازه، مانع تایید صلاحیت افراد اصلح از جمع جمنا می شه، رای رییسی رو هم می شکنه به احتمال زیاد همه خواهیم دید که اصلاحات چگونه با بازی قالیباف و روحانی مهره اصلح رو …. امروز قالیباف مرد هزار کاره اصلاحاته…. اسلام آمریکایی و اسلام معاویه همان اسلام است در نگاه و کاخ و قصر شاهانه مسئولین

  مصطفی خورشیدوند - لرستان says:

  بنام خدا

  مبنای عقل — مبنای باد

  در تهران هنگام برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی لیست های ۳۰ نفره توسط احزاب و جریان های سیاسی منتشر می شود و مردم با توجه به نگرش و سلایق حزبی خود به یکی از لیست ها رای می دهند.همیشه منتخبین مردم در تهران ، نشان از این داده است که اقبال عمومی به سمت کدام حزب بوده است؛ مثلا در انتخابات اخیر در تهران لیست ۳۰ نفره اصلاح طلب حائز آرای برتر شدند ، که نشان دهنده ی اقبال عمومی مردم تهران به اصلاح طلبان در این دور بود.
  در لیست های منتشر شده ، افرادی کنار هم قرار می گیرند که مبنای فکری یکسانی ( از لحاظ سیاسی-اقتصادی-فرهنگی و… ) یا حداقل نزدیک به هم دارند.
  ما در این نوشته قصد بررسی (نه قضاوت) لیست اصولگرایان برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در دور ششم را داریم …!

  لیست واحد اصولگرایان (یا جمعیت موتلفه اسلامی!!!) برای انتخابات مجلس ششم :

  ۱- (مرحوم) اکبر هاشمی رفسنجانی
  ۲- محمدرضا باهنر(نماینده سابق مجلس)
  ۳- مرضیه وحید دستجردی(وزیر سابق بهداشت و نماینده گذشته مجلس)
  ۴- غلامعلی حداد عادل
  ۵- رضا مرندی(وزیر اسبق بهداشت)
  ۶- محسن مجتهدشبستری(امام جمعه تبریز)
  ۷- سیدعلی اکبر حسینی(اخلاق درخانواده)
  ۸- سیدرضا تقوی(رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه)
  ۹- یحیی آل اسحق(رییس اتاق بازرگانی)
  ۱۰- غلامحسین الهام(سخنگوی دولت قبل)
  ۱۱- محسن رضایی
  ۱۲- محمدرضا سرشار(گوینده قصه ظهر جمعه)
  ۱۳- احمد توکلی
  ۱۴- محمدجواد اردشیر لاریجانی
  ۱۵- عباس شیبانی(عضو فعلی شورای تهران)
  ۱۶- سیدعباس قائم مقامی
  ۱۷- موحدی کرمانی(امام جمعه موقت تهران)
  ۱۸- سید شهاب الدین صدر
  ۱۹- حسن روحانی(رییس جمهور فعلی)!!!!
  ۲۰- محمود احمدی نژاد(رییس جمهور قبلی)!!!!
  ۲۱- علی عباسپور تهرانی فرد
  ۲۲- فاطمه رهبر
  ۲۳- داود دانش جعفری(وزیر سابق اقتصاد)
  ۲۴- سیدمحمد جهرمی(وزیر سابق کار)
  ۲۵- سید مرتضی نبوی(عضو مجمع تشخیص مصلحت)
  ۲۶- علی موحدی ساوجی
  ۲۷- سید رضا اکرمی
  ۲۸- حسن غفوری فرد
  ۲۹- نفیسه فیاض بخش
  ۳۰- منیژه نوبخت

  همانطور که ملاحظه می کنید در این لیست افرادی مثل هاشمی رفسنجانی، روحانی ، احمدی نژاد، باهنر ، توکلی و حداد در یک لیست قرار دارند.

  چه کسی مبنای فکری دارد و چه کسی ندارد؟
  در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ تقابل دو تفکر احمدی نژادی و تفکر هاشمی ای چگونه باعث ضربه زدن به مردم و کشور شد؟ و کشور متحمل چه هزینه هایی شد؟ فقط در همین حد اشاره می کنم که بعد از این درگیری ها ؛ قطعنامه ۱۹۲۹ (اصلی ترین تحریم ایران بعد از فتنه ۸۸) علیه ایران صادر شد که خود آمریکایی ها می گویند اصلی ترین دلیل آن تحریم : اتفاقات سال ۸۸ بود که ما فهمیدیم در ایران دوگانگی وجود دارد و اگر ما از لحاظ معیشتی بر مردم سخت بگیریم این دوگانگی باعث فروپاشی نظام خواهد شد … !!!

  ☝️واقعا چرا ؟ مبنای آن لیست چه بود و مبنای این دشمنی چه ؟!
  ☝️کدامشان مبنای تعقل داشت و کدام مبنای منفعت طلبی!!!
  ☝️☝️☝️قضاوت با شما…☝️☝️☝️

  آن اتفاق فقط مختص آن دوره نبوده و نیست ؛ هم سبقه ی تاریخی دارد و هم امروز می بینیم …!

  مثلا زبیر (سیف الاسلام) روزی جزو چند نفریست که در حمایت علی (ع) شمشیر می زند و بعد از مدتی روبروی علی(ع) …!
  کدام حرکت زبیر مبنای تعقل داشت و کدام منفعت طلبی است؟
  چرا زبیر مبنایش عوض شد؟
  علی (ع) که همان علی(ع) بود…
  چطور روزی دفاع می کند وروز دگر…!

  امروز هم فلان استاد دانشگاه با کلام نازیبا و ناصادقش ؛ از دلیل دشمنی با رژیم صهیونیستی سخن می گوید ! در حالیکه روزی …
  یک روز خود از حمله کنندگان به سفارت آمریکاست و آنرا لانه ی جاسوسی می داند و یک روز برای آنکه پا روی پرچم آمریکا نگذارد مانند اسپایدرمن روی دیوار راه می رود!!!
  آمریکا که همان آمریکاست و تغییری نکرده ، پس چه چیزی تعییر کرده!!!

  …و مثال های زیاد دیگری که ممکن است در شهر و محل زندگی شما هم باشد ، افرادی که قبلا تفکراتشان مبنایی داشته و امروز مبنای تفکرشان انتقاد از همان تفکر فبلشان است . آنها به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند…
  ☝️☝️☝️قضاوت باز هم با شما☝️☝️☝️

  امیدوارم مردم فهیم مان همیشه در انتخاب هایشان بدنبال افرادی با مبنای تفکر عقلی باشند نه آنهایی که فقط دنبال این هستند که باد کجا می وزد تا چهار شاخ بزنند …

  به امید آن روز

  جمع آوری : مصطفی خورشیدوند
  منابع :
  ۱- سایت مصاف
  ۲- سایت مشرق نیوز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *