زاکانی به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری، ثبت نام کرد

دکتر علیرضا زاکانی، بعد ازظهر امروز پس از حضور در نماز جمعه و تجدید پیمان با شهدای گمنام در کنار مسجد دانشگاه تهران، برای ثبت نام به وزارت کشور رفت.

چهره هایی که وی را تا ستاد انتخابات همراهی کردند:

دکتر صمصامی اقتصاددان، استاد دانشگاه شهید بهشتی و سرپرست سابق وزارت اقتصاد
پروفسور منوچهر محمدی استاد تمام روابط بین الملل دانشگاه کارولینای جنوبی آمریکا
پروفسور بیژن رنجبر رییس سابق دانشگاه تربیت مدرس
مجتبی شاکری، عضو شورای شهر تهران و جانباز از ناحیه دو چشم و دو دست در دوران دفاع مقدس
داود حیدری، از جانبازان دفاع مقدس
سیدیاسرجبراییلی، تحلیلگر اقتصاد سیاسی بین الملل و دانش آموخته دانشگاه تهران
دکتر علی شمسی پور، استاد دانشگاه امیرکبیر
خانم عشرت شایق، نماینده سابق مجلس

متن سخنان دکتر علیرضا زاکانی پس از ثبت نام در وزارت کشور
۱٫ با انقلاب اول پرونده استبداد بسته شد؛ با انقلاب دوم پرونده استعمار بسته شد و به استقلال سیاسی رسیدیم؛ با انقلاب سوم باید به استقلال اقتصادی و فرهنگی برسیم و فاصله زیاد ایجاد شده بین جمهوری اسلامی با جریان پردرخشش انقلاب اسلامی را جبران کنیم؛ باعث و بانی ایجاد این فاصله، تفکر غرب‌گرا و مدیران اشرافی، خسته و بی حال در کشور بوده و هستند.

۲٫ فوریت امروز ما اقتصاد است و پیروزی در جنگ اقتصادی با دشمنان، نیازمند روحیه رزمندگی، اعتماد به مردم، تکریم کارگر و کارآفرین ایرانی و فعال شدن دیپلماسی اقتصادی در وزارت خارجه است نه ناامیدی از توان داخلی و نه فقط چشم دوختن به دست طمعکار خارجی.

۳٫ کشور امروز از نظر اقتصادی در مرز بحران قرار دارد و مهمترین عامل آن رکود بعنوان بدترین عارضه آن است. رکود مثل مرگ مغزی است و تورم مانند تب بالاست و دولت فعلی به جای درمان تب، پیکره اقتصاد را دچار مرگ مغزی کرده است، مانند اینکه پلیس برای کاهش تلفات جاده ای همه خودروها را متوقف کند.

۴٫ تامین اجتماعی را ببینید؛ در آمارهای رسمی مجموع دارایی و مطالبات دولتی این سازمان بالغ بر ۳۶۰ هزار میلیارد تومان است، اما جمع تعهدات و بدهی آن به مردم بالغ بر یک میلیون و ششصد هزار میلیارد تومان است که در آمارهای غیررسمی تا ۴ میلیون میلیارد تومان برآورد میشود؛ نتیجه این وضعیت یعنی دارایی #تامین_اجتماعی تنها ۹% بدهی را پوشش می دهد. این تنها یک مثال بود و وضعیت #بانک ها #بیمه ها و #مالیات و بسیاری موارد دیگر بهتر از این نیست.

۵٫ متاسفانه دولت فعلی به بحران در اقتصاد باور ندارد و اعلام میکند همه چیز آرام است، این اگر #خیانت نباشد، حداقل #جهل_مرکب است و لذا در صورت تداوم این دولت، اراده ای برای اقدام و اصلاح وجود نخواهد داشت.

۶٫ این مشکلات ۱۰۰% و با رفع ناکارآمدی از طریق استفاده از ظرفیت های داخلی و بدون نیاز اولیه به حتی یک دلار سرمایه گذاری جدید خارجی قابل حل است و نیاز به وارد کردن مدیر خارجی هم نیست، پیکره خسته و بی جان مدیریت کشور نیازمند نیرو و نشاط #جوانان فرهیخته پرتلاش و با انگیزه است.

۷٫ بنده مدتهاست با استفاده از ظرفیت کارشناسی و مدیریتی داخلی، به اولویت های اساسی برای حل مشکل عاجل اقتصادی رسیده ام و برای یک دوره چهارساله #برنامه_مدون کاملی برای توقف روند خسارت بار کنونی و در ادامه ایجاد رونق اقتصادی دارم که تفصیل آن ارائه خواهد شد.

۸٫ گام اول “دولت اقدام و اصلاح” شکستن رکود است. از جمله مهمترین اقدامات در گام نخست، فعال کردن ظرفیتهای عظیم مغفول در صنایع پایین دستی #پتروشیمی، احیاء کشاورزی، جنگلها، معادن، محیط زیست و توسعه فوری #سواحل_مکران است؛ این منطقه استراتژیک آنچنان اهمیت دارد که در نظر دارم حداقل چهار مرتبه در سال جلسه هیات دولت در آنجا تشکیل شود و از نزدیک توسعه همه جانبه را دنبال کنیم.

۹٫ اشراف بر مسایل کلان کشور نشان میدهد که اجرای دقیق برنامه های اقتصادی زمان منطقی میطلبد و وعده های توخالی ۱۰۰ روزه تنها مصرف انتخاباتی دارد؛ اما باید #احساس_عدالت را از همان روز اول “دولت اقدام و اصلاح” در مردم زنده کرد؛ گام اول آن است که نه تنها حقوق های نجومی دیگر تکرار نشود بلکه رییس جمهور خود همپایه #معلمان و تمام وزرا نیز حداکثر همپایه استادان دانشگاه حقوق بگیرند. این مساله شعار نیست، سالها خودم به آن عمل کرده ام. از مجلس هشتم تاکنون که تنها حقوق هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران را دریافت میکردم، به اندازه میانگین حقوق معلمان در زندگی شخصی ام اکتفا کرده و بقیه را خرج برنامه های اجتماعی و اهداف انقلابی کرده ام.

۱۰٫ اگر در کنار برنامه های اقتصادی با فساد مقابله موثر نشود، هرچه انبار کنیم موشها خواهند برد. اگر با #قاچاق رسمی گردن کلفت ها برخورد شود که بین ۱۵ تا ۲۵ میلیارد دلار است و هر یک میلیارد دلار ۱۰۰ هزار شغل را میسوزاند، بین ۱٫۵ تا ۲٫۵ میلیون فرصت شغلی بدون نیاز به سرمایه گذاری جدید احیا میشود.

۱۱٫ کانون توجه دولت آینده، تکریم مادران و حل معضلات اصلی #خانواده شامل اشتغال، ازدواج، سلامت و مسکن است. نقطه عزیمت برنامه های اقتصادی هدف گیری این سه موضوع خواهد بود و پیشران تحول در این مسیر نظام تعلیم و تربیت با محوریت آموزش و پرورش، آموزش عالی و حوزه خواهد بود.

۱۲٫ کشور نیازمند آرامش، همکاری بین قوا، همدلی بین اقوام و مذاهب است. ان شاءالله با عبور از بحران فعلی و سربلندی ملت ایران در جنگ اقتصادی با امریکا، قدرتهای اقتصادی جهان برای سرمایه گذاری در ایران به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت. #ما_میتوانیم در این مرحله حساس به لطف خداوند و مدد اهل بیت علیهم السلام، با درس آموزی از امام و #شهدا و تبعیت از رهبر انقلاب با اتکا به نیروی عظیم مردم به پیروزی دست یابیم.

3 دیدگاه


    سلام حدود هشتاد میلیون ایرانی چقدر از درامد کشور و حقوق خود در این رابطه اطلاع دارید.. ایا میدانید که حدود نود میلیون مشترک اب و برق و گاز داریم که پایین ترین ۱۲۰ هزار تومان و بالاترین ۸۰۰ میلیون تومان در هر دوره پرداخت میکنند.. حداقل میانگین چقدر است و این پول هنگفت کجا و چگونه هزینه میشود ….ایا میدانید مالیات مستقیم دریافتی در نه ماه اول سال حدود نود هزار میلیارد تومان بوده و هنوز بعد از چند سال از اجرای قانون مالیات ارزش افزوده اماری از مبالغ دریافتی ارائه نشده این مبالغ از کلیه اجناس و خدمات ارائه شده از ۵ تا ۸ در صد دریافت گردیده ….. ایا میدانید روزانه دو میلیون بشکه نفت در کشور پالایش و به میلیون ها لیتر بنزین و گازوئیل و نفت و انواع روغن و غیره تبدیل و عرضه میگردد.. ایا میدانید روزانه سه میلیون و پانصد هزار بشکه نفت و میعانات گازی صادر میشود…بدلیل درامد بالا و نبود کنترل اختلاس های فراوانی صورت میگیرد و هیچ امار دقیقی از درامدها وجود ندارد….. ایا میدانید صنعت پتروشیمی میلیاردها دلار برای کشور درامد دارد هرگز گزارش دقیقی از درامد و نحوه هزینه کرد ان ارائه نشده و از مکان های مناسب برای فرصت طلبان است….. ایا میدانید درامدهای حاصل از فروش تولید معادن اورانیم و طلا و مس و روی و غیره به چه میزان و چگونه هزینه میشود….. ایا میدانید درامدهای عوارض گمرک و غیره در کشور چقدر است….ایا میدانید درامدهای مختلف شهرداری در کشور چقدر است ….ایا میدانید درامدهای نیروی انتظامی در موارد مختلف در کشور چقدر است ….ایا میدانید درامدهای مناطق ازاد در موارد مختلف در کشور چقدر است ….ایا میدانید درامدهای حاصل از صادرات در موارد مختلف در کشور چقدر است ….ایا میدانید درامدهای حاصل از مراکز تفریحی و سیاحتی و زیارتی و مهمانسراها و هتل های دولتی در کشور چقدر است …..ایا میدانید درامدهای خودکفایی وزارت خانه ها و سازمان های وابسته در کشور چقدر است ….ایا میدانید درامدهای قوه قضاییه در کشور چقدر است…..ایا میدانید کوه طلا در زاهدان با ظرفیت ده میلیون تن یعنی به ازای هر ایرانی ۱۲۵ کیلوگرم طلا در حال فعالیت است….. یکی از مشکلات اصلی در بخش درامدها نبود کنترل و وجود اختلاس های کمتر از صد میلیارد تومان که معمولادر مقابل اختلاس های چند هزار میلیاردی به چشم نمیاید و کسی توجه زیادی به ان نمیکند متاسفانه اینگونه افراد در جامعه بسیار زیاد هستند یک نمونه کوچک اشاره کنیم در چند سال اخیر طبق امار رسمی گمرک ایران چند صد هزار ماشین میلیاردی وارد کشور شده و تحویل خریداران گردیده پر واضح کسی که ماشین چند میلیادی دارد خانه اش هم باید چند میلیارد قیمت داشته باشد و غیره ….حالا شما فکر کنید که چندتا کارگر ساده و یا کارمند و کشاورز و استاد دانشگاه و غیره توان خرید چنین چیزی را دارند…. خلع کنترل درامدها فرصت مناسبی را برای خیلی از افراد بوجود میاورد تا بتوانند براحتی به غارت بیت المال بپردازند…. جا دارد تا مسولین ذیربط فکری اساسی برای جلوگیری از این کار بکنند….

    اقای رئیس جمهور همانطور که بارها از سال ۹۲ ۱۳گفته شد با مذاکره و پذیرش برجام مشکلی از کشور حل نخواهد شد که هیچ مشکلات جدیدتر و سختری گریبان ما را خواهد گرفت پس باید با توجه به داشته های خودمان پیش برویم وقتی توانستیم به دنیا ثابت کنیم که بدون نیاز انان میتوانیم کشوری اباد و موفق داشته باشیم ان وقت پیروزیم البته با امکانات موجود داخلی قابل دسترسی است برای ایجاد اشتغال نیاز به کارخانه و سازمان های مربوطه است و برای انها نیاز به تولید کالا و خدمات و برای انها گروه مصرف کننده و برای مصرف نیاز به پول است راه خروج از بحران و فقر و نداری مردم و راه اندازی تولید و بازار و ایجاد پایداری در جامعه…. کنترل و تمرکز درامدها و پرداخت یارانه ماهانه پانصد هزار تومان برای هر نفر میباشد ضمن جلوگیری از اختلاس ها پشتیبان مناسبی برای پرداخت یارانه ها خواهد بود در این رابطه هیچگونه نقدینگی و تورم با راهکاری که ارائه خواهد شد بوجود نخواهد امد این پول ها بدون خروج از کارت ها در بازار هزینه یا جهت بدهی ها پرداخت و بازار و تولید فعال خواهد شد در اجرای این طرح نیازی به تامین بودجه جدید نیست تمامی منابع توسط خود طرح تامین میگردد انجام این کار باعث تقویت بنیه اقتصادی و کشاورزی و صنعتی و بی نیازی مردم از محصولات خارجی و گردش و تقویت تولیدات داخلی و جلوگیری از قاچاق و دور زدن تحریم ها و پایه گذاری عملی اقتصاد مقاومتی به شکل مستقیم خواهد شد که با تضمین به تداوم پرداخت و افزایش سالانه ان به میزان حقوق کارکنان امید به زندگی در مردم و ایجاد انگیزه ازدواج در جوانان و جلوگیری از فاجعه مشابه سوریه و عراق و طلاق و تجاوز و قتل و غارت و فساد و بی بندباری و اعتیاد…. و تحصیل و افزایش جمعیت و تامین مسکن را در بر خواهد داشت و از طرفی انگیزه دفاع از نظام و اسلام در صورت حمله احتمالی یا حرکت های تروریستی که اخیرا به مرحله عملیاتی رسیده یا تحولات اجتماعی که متاسفانه امروزه به شکل ها ی گوناگون حتی به صورت خودسوزی در جامعه گسترش پیدا کرده را تقویت میکند هزینه های امروز بهتر از نابودی نظام و شیعه در اینده است ما اماده ارائه راهکارهای لازم هستیم جهت اطمینان خاطر شما از توانایی انجام این کار… ما حاضریم طی یک دوره چهار ماهه صنعت خودرو سازی که ۵۰ درصد تولید و اشتغال کشور را به صورت مستقیم و غیرمستقیم در بر میگیرد از رکود خارج و به رونق قبلی خود برگردانیم و تا ۶۰ در صد الودگی هوای تهران را کاهش دهیم انجام این کار بهتر از تعطیلی تولید خودروهای داخلی و راه اندازی مونتاژ خودروهای چینی در کشور است که این عمل تنها جیب خودرو سازها را پر میکند و باعث تعطیلی صنایع وابسته و بیکاری وحشت ناک در کشور خواهد شد در طی یک عملیات شش ماهه ریزگردهای خوزستان برای همیشه به کنترل در خواهد امد با تخصیص اعتبار لازم اماده اجرا هستیم این طرح از زمان انتخابات سال ۹۲ بارها برای اکثر مسولین و رسانه ها ارسال گردیده ولی توجه ای به ان نشده واقعا جای تاسف که در کشور با بی تفاوتی از کنار این مسایل میگذرند و همچنان برای کشور و مردم فاجعه میافرینند

    سلام امروزه تبلیغات چهره به چهره و سخنرانی در مجالس مختلف اثر چندانی در روند انتخابات با شرایط موجود در کشور ندارد اکثریت مردم بیشترین وقت خود را در فضای مجازی میگذرانند و با اطلاعاتی که در این فضا بدست میاورند براحتی نمیتوان از خارج ان . نظر مردم را جذب نمود برای بدست اوردن هفتاد درصد ارا شرکت کنندگان در انتخابات . لازم است خواسته های مورد نظر مردم مستند در یک فیلم کوتاه و مفید و رسا و قابل فهم جهت اکثریت جامعه تهیه و در فضای مجازی نشر دهید بدین وسیله با کمترین هزینه و بیشترین مخاطب به هدف خود خواهید رسید البته با دیدن این فیلم اکثریت مردم مشمول قانون انتخابات پای صندوق حاضر خواهند شد این تنها راه رقابت موفق در انتخابات است طرح اتحاد اصولگراها هیچ نتیجه ای در بر نخواهد داشت و بیشتر باعث کاهش ارا خواهد شد هیچ رای برتر از رای قلبها نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *