زاکانی به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری، ثبت نام کرد

دکتر علیرضا زاکانی، بعد ازظهر امروز پس از حضور در نماز جمعه و تجدید پیمان با شهدای گمنام در کنار مسجد دانشگاه تهران، برای ثبت نام به وزارت کشور رفت.

چهره هایی که وی را تا ستاد انتخابات همراهی کردند:

دکتر صمصامی اقتصاددان، استاد دانشگاه شهید بهشتی و سرپرست سابق وزارت اقتصاد
پروفسور منوچهر محمدی استاد تمام روابط بین الملل دانشگاه کارولینای جنوبی آمریکا
پروفسور بیژن رنجبر رییس سابق دانشگاه تربیت مدرس
مجتبی شاکری، عضو شورای شهر تهران و جانباز از ناحیه دو چشم و دو دست در دوران دفاع مقدس
داود حیدری، از جانبازان دفاع مقدس
سیدیاسرجبراییلی، تحلیلگر اقتصاد سیاسی بین الملل و دانش آموخته دانشگاه تهران
دکتر علی شمسی پور، استاد دانشگاه امیرکبیر
خانم عشرت شایق، نماینده سابق مجلس

متن سخنان دکتر علیرضا زاکانی پس از ثبت نام در وزارت کشور
۱٫ با انقلاب اول پرونده استبداد بسته شد؛ با انقلاب دوم پرونده استعمار بسته شد و به استقلال سیاسی رسیدیم؛ با انقلاب سوم باید به استقلال اقتصادی و فرهنگی برسیم و فاصله زیاد ایجاد شده بین جمهوری اسلامی با جریان پردرخشش انقلاب اسلامی را جبران کنیم؛ باعث و بانی ایجاد این فاصله، تفکر غرب‌گرا و مدیران اشرافی، خسته و بی حال در کشور بوده و هستند.

۲٫ فوریت امروز ما اقتصاد است و پیروزی در جنگ اقتصادی با دشمنان، نیازمند روحیه رزمندگی، اعتماد به مردم، تکریم کارگر و کارآفرین ایرانی و فعال شدن دیپلماسی اقتصادی در وزارت خارجه است نه ناامیدی از توان داخلی و نه فقط چشم دوختن به دست طمعکار خارجی.

۳٫ کشور امروز از نظر اقتصادی در مرز بحران قرار دارد و مهمترین عامل آن رکود بعنوان بدترین عارضه آن است. رکود مثل مرگ مغزی است و تورم مانند تب بالاست و دولت فعلی به جای درمان تب، پیکره اقتصاد را دچار مرگ مغزی کرده است، مانند اینکه پلیس برای کاهش تلفات جاده ای همه خودروها را متوقف کند.

۴٫ تامین اجتماعی را ببینید؛ در آمارهای رسمی مجموع دارایی و مطالبات دولتی این سازمان بالغ بر ۳۶۰ هزار میلیارد تومان است، اما جمع تعهدات و بدهی آن به مردم بالغ بر یک میلیون و ششصد هزار میلیارد تومان است که در آمارهای غیررسمی تا ۴ میلیون میلیارد تومان برآورد میشود؛ نتیجه این وضعیت یعنی دارایی #تامین_اجتماعی تنها ۹% بدهی را پوشش می دهد. این تنها یک مثال بود و وضعیت #بانک ها #بیمه ها و #مالیات و بسیاری موارد دیگر بهتر از این نیست.

۵٫ متاسفانه دولت فعلی به بحران در اقتصاد باور ندارد و اعلام میکند همه چیز آرام است، این اگر #خیانت نباشد، حداقل #جهل_مرکب است و لذا در صورت تداوم این دولت، اراده ای برای اقدام و اصلاح وجود نخواهد داشت.

۶٫ این مشکلات ۱۰۰% و با رفع ناکارآمدی از طریق استفاده از ظرفیت های داخلی و بدون نیاز اولیه به حتی یک دلار سرمایه گذاری جدید خارجی قابل حل است و نیاز به وارد کردن مدیر خارجی هم نیست، پیکره خسته و بی جان مدیریت کشور نیازمند نیرو و نشاط #جوانان فرهیخته پرتلاش و با انگیزه است.

۷٫ بنده مدتهاست با استفاده از ظرفیت کارشناسی و مدیریتی داخلی، به اولویت های اساسی برای حل مشکل عاجل اقتصادی رسیده ام و برای یک دوره چهارساله #برنامه_مدون کاملی برای توقف روند خسارت بار کنونی و در ادامه ایجاد رونق اقتصادی دارم که تفصیل آن ارائه خواهد شد.

۸٫ گام اول “دولت اقدام و اصلاح” شکستن رکود است. از جمله مهمترین اقدامات در گام نخست، فعال کردن ظرفیتهای عظیم مغفول در صنایع پایین دستی #پتروشیمی، احیاء کشاورزی، جنگلها، معادن، محیط زیست و توسعه فوری #سواحل_مکران است؛ این منطقه استراتژیک آنچنان اهمیت دارد که در نظر دارم حداقل چهار مرتبه در سال جلسه هیات دولت در آنجا تشکیل شود و از نزدیک توسعه همه جانبه را دنبال کنیم.

۹٫ اشراف بر مسایل کلان کشور نشان میدهد که اجرای دقیق برنامه های اقتصادی زمان منطقی میطلبد و وعده های توخالی ۱۰۰ روزه تنها مصرف انتخاباتی دارد؛ اما باید #احساس_عدالت را از همان روز اول “دولت اقدام و اصلاح” در مردم زنده کرد؛ گام اول آن است که نه تنها حقوق های نجومی دیگر تکرار نشود بلکه رییس جمهور خود همپایه #معلمان و تمام وزرا نیز حداکثر همپایه استادان دانشگاه حقوق بگیرند. این مساله شعار نیست، سالها خودم به آن عمل کرده ام. از مجلس هشتم تاکنون که تنها حقوق هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران را دریافت میکردم، به اندازه میانگین حقوق معلمان در زندگی شخصی ام اکتفا کرده و بقیه را خرج برنامه های اجتماعی و اهداف انقلابی کرده ام.

۱۰٫ اگر در کنار برنامه های اقتصادی با فساد مقابله موثر نشود، هرچه انبار کنیم موشها خواهند برد. اگر با #قاچاق رسمی گردن کلفت ها برخورد شود که بین ۱۵ تا ۲۵ میلیارد دلار است و هر یک میلیارد دلار ۱۰۰ هزار شغل را میسوزاند، بین ۱٫۵ تا ۲٫۵ میلیون فرصت شغلی بدون نیاز به سرمایه گذاری جدید احیا میشود.

۱۱٫ کانون توجه دولت آینده، تکریم مادران و حل معضلات اصلی #خانواده شامل اشتغال، ازدواج، سلامت و مسکن است. نقطه عزیمت برنامه های اقتصادی هدف گیری این سه موضوع خواهد بود و پیشران تحول در این مسیر نظام تعلیم و تربیت با محوریت آموزش و پرورش، آموزش عالی و حوزه خواهد بود.

۱۲٫ کشور نیازمند آرامش، همکاری بین قوا، همدلی بین اقوام و مذاهب است. ان شاءالله با عبور از بحران فعلی و سربلندی ملت ایران در جنگ اقتصادی با امریکا، قدرتهای اقتصادی جهان برای سرمایه گذاری در ایران به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت. #ما_میتوانیم در این مرحله حساس به لطف خداوند و مدد اهل بیت علیهم السلام، با درس آموزی از امام و #شهدا و تبعیت از رهبر انقلاب با اتکا به نیروی عظیم مردم به پیروزی دست یابیم.

۱ دیدگاه


    سلام امروزه تبلیغات چهره به چهره و سخنرانی در مجالس مختلف اثر چندانی در روند انتخابات با شرایط موجود در کشور ندارد اکثریت مردم بیشترین وقت خود را در فضای مجازی میگذرانند و با اطلاعاتی که در این فضا بدست میاورند براحتی نمیتوان از خارج ان . نظر مردم را جذب نمود برای بدست اوردن هفتاد درصد ارا شرکت کنندگان در انتخابات . لازم است خواسته های مورد نظر مردم مستند در یک فیلم کوتاه و مفید و رسا و قابل فهم جهت اکثریت جامعه تهیه و در فضای مجازی نشر دهید بدین وسیله با کمترین هزینه و بیشترین مخاطب به هدف خود خواهید رسید البته با دیدن این فیلم اکثریت مردم مشمول قانون انتخابات پای صندوق حاضر خواهند شد این تنها راه رقابت موفق در انتخابات است طرح اتحاد اصولگراها هیچ نتیجه ای در بر نخواهد داشت و بیشتر باعث کاهش ارا خواهد شد هیچ رای برتر از رای قلبها نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *