تفاوت‌های مذاکره هسته‌ای جلیلی و ظریف

علیرضا زاکانی در مراسم گرامیداشت دهه فجر که در مسجد چهارمردان برگزار شد، اظهار داشت: متأسفانه برخی در داخل کشور به جای مردم‌سالاری علاقه دارند که سالار مردم باشند و به جای امانتداری، امانت‌خواری کنند.

وی افزود: رانت و فرقه‌گرایی در کشور به شدت توسعه یافته است و در بیشتر سالهای بعد از انقلاب، کشور در اختیار عده ای خاص بوده که به دنبال ثروت اندوزی بوده و چپاولگری از کشور را رها نمی‌کنند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فساد همچون بیماری سخت در کالبد جامعه رسوخ کرده است و به دنبال شکستن مقاومت نهادها از جمله مقام معظم رهبری است، گفت: در مبارزه با فساد نخبگان جامعه خوب عمل نکردند و برخی از مسئولان به دلیل اینکه مستقیم و غیرمستقیم در این مفاسد گرفتار شده‌اند، با امر مبارزه با فساد مخالفت می‌کنند.

زاکانی بیان کرد: پس از انقلاب اسلامی در دوران سازندگی و دوران اصلاحات با الگوی غلط فرهنگی و سیاسی کشور دچار افت شد و در مرحله‌ای که باید دولت اسلامی شکل می‌گرفت و به عنوان الگو برای دیگر کشورها معرفی می‌شد، متوقف ماند.

وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای، تفاوت‌های مذاکره جلیلی و ظریف را مورد توجه قرار داد و گفت: جلیلی هیچ‌گاه از موضع ضعف و اینکه حتماً این مذاکرات به سرانجام برسد با غربی‌ها مذاکره نکرد، اما ظریف و دولت یازدهم همه مشکلات خود را به مذاکرات گره زدند و می‌خواستند به هر قیمتی مذاکرات به نتیجه برسد و به آمریکایی‌ها اعتماد کردند و قدر متاع در اختیار را نمی‌دانستند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دو مجموعه در انتخابات حضور دارند، عنوان کرد: یکی جریان مبارز و انقلابی است و یکی جریانی است که به مکتب امام راحل (ره) ایمان نداشته و تصور می‌کنند که برای رفع مشکلات کشور باید به بیگانگان امید داشته باشند و این در حالی است که آمریکا از درون در حال فروپاشی است.

زاکانی با بیان اینکه امروز برای حفظ انقلاب اسلامی نیازمند تحول در تمامی سطوح و شئون جامعه مبتنی بر نگاه رهبر انقلاب هستیم، تصریح کرد: شروع این تحول در دولت است، زیرا امکانات در اختیار دولت است و می‌تواند قوای مقننه و قضائیه را هم کمک کند و بسیاری از پرونده‌های تخلف و فساد پیش از رسیدن به دستگاه عدالت، می‌تواند از سوی دولت رسیدگی و برطرف شود.

وی عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب از جبهه مؤمن و انقلابی نام برده‌اند و اگر این جبهه به درستی عمل کرده و کاندیداها نیز تقوا را رعایت کرده و با انسجام و اتحاد عمل کنند و یک کاندیدا را معرفی نمایند، این امر محقق می‌شود.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی دو قطبی سازی از سوی برخی مسئولان را به دلیل خالی بودن دست آن‌ها و توانایی نداشتن در پاسخگویی به مردم عنوان کرد و افزود: مردم انقلابی نباید فریب وعده‌های توخالی برخی مسؤولان را بخورند و در انتخابات کاملاً آگاه باشند.

وی برجام را نتیجه عجله دولت یازدهم و بی توجهی به مشاوره‌های کارشناسی دانست و گفت: برجام نه در مجلس و نه در شورای عالی امنیت ملی به تصویب رسید و رهبر معظم انقلاب هم مهر تأیید به برجام نزد و هیچگاه شرایطی که مجلس و رهبری برای اجرای برجام در نظر گرفته بودند اجرا نشد که در این میان نقش آقای لاریجانی در بررسی عجولانه برجام بسیار مؤثر بود.

زاکانی با اشاره به آزاد کردن چهار نفر از جمله جیسون رضائیان گفت: در این معامله امتیازات بسیاری از دشمنان گرفتیم و حتی دولت هم که ابتدا با دستگیری رضائیان مخالف بود، از پول نقد دریافتی منتفع شد و همه آن را هزینه کرد، اما در برجام معامله بسیار زیانباری را با دشمنان انجام دادیم.

وی خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب، مردم و نهادهای انقلاب طی سالهای گذشته نمره قبولی و بی نظیر دارند، اما در سطح مسؤولان مشکلات بسیاری داریم که باعث شده تمامی ظرفیت‌های انقلاب به ویژه در داخل کشورمان به خوبی بروز و ظهور نداشته باشد و حتی چهره خارجی انقلاب نیز دچار خدشه شود.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خواص اهل حق باید روشنگری کرده و مردم همچون گذشته در صحنه‌های حساس انقلاب اسلامی با بصیرت و هوشیاری حضور داشته باشند، گفت: برای رسیدن به سطح مطلوبی از آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی و انقلابی، مسؤولان نیز باید هم جهت و همراه با مردم در تبعیت از ولایت فقیه و آرمان‌های انقلاب گام بردارند.

زاکانی با بیان اینکه اقتدار و چیرگی ایران اسلامی در سطح بین‌المللی کاملاً مشخص است، عنوان کرد: تمامی تهدیدات پیرامون جمهوری اسلامی ایران با وجود توطئه‌ها و دسیسه‌ها همگی فرصتی برای رشد و بالندگی کشورمان شد، از جمله در ماجرای سوریه که کشورهایی همچون روسیه و چین در نقشه راه انقلاب حرکت کردند و نقشه شوم دشمنان از میان رفت.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی سبب شد پرونده استبداد در کشورمان بسته شود، افزود: پیش از انقلاب هیچ نوع آزادی، استقلال و عزتمندی برای ملت ایران وجود نداشت و آمریکایی‌ها حتی از ما حق توحش هم می‌گرفتند و ما را کاملاً تحقیر می‌کردند.

مشاهده تصاویر

1 دیدگاه


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *