دادگاه ها باید به سراغ غارتگران بیت المال بروند

علیرضا زاکانی در آیین گرامیداشت روز بصیرت، میثاق امت با ولایت و حماسه خونین نهم دی سال ۵۷ در تربت حیدریه بیان کرد: پرونده این افراد به دادگاه ارائه شده و ارقام آن نیز مشخص است اکنون منتظریم تا با این افراد برخورد شود.
وی گفت: اگر این افراد غارت کرده اند، که البته کرده اند و اگر تبانی کرده و بیت المال را به غارت برده اند که محرز است که برده اند و هزینه های چند هزار میلیاردی برای نظام تراشیده اند باید دادگاه و دادستانی نظام جمهوری اسلامی به سراغشان برود.
زاکانی با بیان اینکه الان این افراد دارند برای خود آزاد می گردند، گفت: فقط یک قلم از یکی از چندین بدهی یکی از این سرمایه داران به بانک ملی، ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است و یا ارقام دیگری که مشخص است نزد چه کسانی است.
زاکانی در ادامه با اشاره به ماجراهای پس از انتخابات سال ۸۸، فتنه گر اصلی آن ماجرا را آمریکا دانست و گفت: برخی از افراد در داخل که از آنان به عنوان فتنه گر یاد می شود در واقع بازیگران و سران داخلی فتنه بودند.

زاکانی تبعیت از منویات حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری و نیز پیروی از راه شهدا را عامل موفقیت در تمامی صحنه های انقلاب عنوان کرد و گفت: امروز نیز هیچ راهی، مگر تداوم همین راه ما را موفق و سربلند نخواهد کرد.
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی، وجود رهبری الهی و معنوی در راس نظام ایران را، از شاخصه های اصلی و راهبردی این نظام برشمرد و گفت: تمامی پیش بینی های ایشان در خصوص پیروزی جبهه مقاومت و حزب الله و نیز تاکید بر ماندگاری بشار اسد در منطقه درست از آب درآمد که این نشان هوشمندی و درایت معظم له و نیز رهبری الهی ایشان است.
زاکانی به نظرات نویسنده مصری ‘حسنین هیکل’ در خصوص مقایسه بین ایران و مصر پرداخت و گفت: او نوشته مصر به آمریکا نزدیک شد و کمپ دیوید را امضا کرد و ایران با آمریکا قطع رابطه کرد و امروز نتیجه نزدیکی مصر به آمریکا آن شده که سه میلیون نفر در قاهره در قبرستان ها و کنار خیابانها می خوابند.
وی افزود: ایران با پشت کردن به آمریکا امروز تبدیل به محور مقاومت شده و در جبهه سوریه مسلمانانی از کشورهای لبنان، پاکستان، افغانستان، کشمیر و ایران در کنار هم با جبهه کفر می جنگند.
وی با بیان اینکه امروز ملت ایران در جایگاهی نشسته که خیلی ها به این جایگاه غبطه می خورند، گفت: ریشه تمدنی، نفت، موقعیت سوق الجیشی و همه اینها هر چند مهم است اما ریشه اصلی این بزرگی و عظمت توجه ویژه حضرت صاحب الامر(عج) به این ملت و کشور اسلامی است.
یکی از افتخارات مردم تربت حیدریه آن است که نهم دی ماه سال ۵۷ و در قالب حرکتی خودجوش، مبارزات خود علیه رژیم طاغوت را ۴۳ روز زودتر از پیروزی انقلاب، به سرانجام رساندند.
شهر ۱۳۰ هزار نفری تربت حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

1 دیدگاه


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *