وظیفه ما در این عصر این است که کاری کنیم تا شهدا از رفتار و کردار ما راضی باشند

به گزارش خبرماه، علیرضا زاکانی با شرکت در مراسم یادواره شهدای شهر سین که در شب ۲۸ صفر (امشب)، سالروز شهادت پیامبر اکرم و امام حسن مجتبی علیهماالسلام برگزار شد، در خصوص این که تا چه زمانی ما باید برای انقلاب هزینه کنیم؟ و منتهای هزینه ما برای انقلاب چیست؟ گفت: هستی و وجود ما اگر در نهایت با شهادت فدای انقلاب شود ارزشش را دارد و وظیفه ما در این عصر این است که کاری کنیم تا شهدا از رفتار و کردار ما راضی باشند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آرمان شهدا در دوران جنگ تحمیلی و انقلاب اسلامی، استکبارستیزی بود، و طبیعتا اگر ما امروز دست دوستی به دشمن یا همان آمریکا بدهیم و استکبارستیزی را فراموش کنیم، قطعا شهدا از دست ما راضی نخواهند بود.

زاکانی در ادامه به نقد مسئولان وابسته به دولت پرداخت و افزود: برخی مسئولان به جای آن که راه و آرمان شهدا را ادامه بدهند برنامه خودشان را انجام می دهند؛ چرا که در دوم خرداد مخالفان نظام، علنی با نظام و رهبری مخالفت خود را نشان می دادند اما امروزه برخی از مسئولان دولتی و وابسته به دولت با تابلوی رهبری به مخالفت با نظام می پردازند و از فرامین ولایت فقیه پیروی نمی کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه به بحث نفوذ دشمن در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: برخی مسئولان فعلی از مطرح کردن این مسئله ناراحت می شوند و اظهار می کنند که نفوذ دشمن در کشور وجود ندارد.

وی پایان سخنان خود را به ذکر خاطراتی از لشگر ۲۵ کربلا و سردار شهید قربانی اختصاص داد.

در ادامه حجت السلام بهشتی نژاد کارشناس امور دینی گفت: آرزوی شهادت از زمان صدر اسلام در زمان حیات پیامبر اکرم (ص) بوده و تا دوران انقلاب و جنگ تحمیلی ادامه داشته و هم اکنون هم افراد با بصیرت در آرزوی شهادت هستند.
وی افزود: صداقت ایمان این است که در عهد با خدا پایبند باشیم و طبق آیات قران انسان وقتی به شهادت برسد در عهد با خداو صداقت ایمان عمل کرده است .
حجت الاسلام بهشتی نژاد گفت: عیار اصلی دیانت آن است که برای همه ی آسیب ها وبلایا از مال خود بگذریم تا بلا رفع شود و برای آفت و بلای دین و اسلام از نفس و جان گذشت و شهدا با از خود گذشتگی و ایثار، عیار ایمان که جان دهی است را به خوبی ثابت کردند.
وی افزود: تنها راه مقاومت فداکاری است و اسلام بدون فداکاری اسلام نیست و آمریکا و ابر قدرتها می دانند تا روحیه فداکاری در مردم زنده است و ملت ایران دو بال عاشورا و غدیر همراه با درایت و بصیرت های رهبری را دارند هیچ غلطی نمی تواند بکند .
بیست ویکمین یادواره شهدای شهر سین شب گذشته در جوار گلستان شهدای این شهر و امامزاده سید کمال الدین حسینی برگزار شد.

بدون دیدگاه


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *