سردار همدانی، اوج قدرت‎نمایی استکبار در سوریه را با شکست مواجه کرد

زاکانی در همایش” شهید همدانی بدهکار انقلاب” اظهار داشت: ایشان چه در زمان جنگ تحمیلی که دشمن آمده بود تا انقلاب را نابود کند و چه در سال‌های بعد از جنگ تحمیلی این شهید عزیز سینه سپر کرده و افتخاراتی را کسب کردند.

سردار شهید همدانی در لحظات حساس انقلاب، میدان‌دار حقیقی و وفادار انقلاب بودند، گفت: فتنه ۸۸ برنامه‌ای با گستره جهانی به محوریت آمریکا علیه انقلاب اسلامی بود.

وی افزود: ایشان توجه به حوزه فرهنگ را به دقت دنبال کردند و در لحظات حساس انقلاب، میدان‌دار حقیقی و وفادار انقلاب بودند.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با تشریح ابعاد فتنه ۸۸ ابراز کرد: بحث فتنه ۸۸ موضوع مهمی است که انقلاب اسلامی را تا لبه پرتگاه برد به همین دلیل اگر ابعاد مختلف این فتنه معلوم شود آن وقت می‌توان قدر و منزلت این شهید را نیز تا حدی فهمید.

وی گفت: در صورت فهم صحیح فتنه ۸۸ است که می‌توان فهمید این شهید، چه کار بزرگی را در زمانی که مسئولیت سپاه منطقه تهران را بر عهده گرفته بود را به خوبی انجام داد و در ادامه با حضور خود در سوریه توانست مانع از بروز چه اتفاق بزرگی که می‌توانست تبعات آن اسلام و انقلاب اسلامی را دستخوش آسیب کند، شود.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی در مخالفت دو قطب سیاسی جهان رقم خورد، بیان کرد: آمریکا و شوروی در سال ۵۷ در همه چیز جز برخورد با خواست ملت ایران به رهبری امام خمینی(ره) اختلاف داشتند.

وی با اشاره به اینکه نقش شهید همدانی در عرصه‌های انقلاب اسلامی بارز و شفاف است، افزود: دشمن در مرحله نخست گام تقابلی که سخت بود را امتحان و رخدادهایی بروز کرد که هریک از آنها برای سرنگونی یک حکومت و ملت کفایت می‌کرد.

زاکانی با تاکید بر اینکه دشمن در سال ۶۷ با قبول رسمی شکست، نبرد در عرصه نرم را آغاز کرد، اظهار داشت: دشمن در نبردی به ظاهر آرام اما خاموش تهاجمی در حوزه فرهنگ با هدف قرار دادن باورهای مردم و سست کردن بنیان‌هایی که مردم با تمسک به آنها به دفاع از انقلاب برمی‌داشتند حمله را آغاز کرد.

وی با بیان اینکه علی‌رغم تلاش دشمن ما با وجود آسیب‌ها ایستادگی کردیم و توانمند شدیم، گفت: دشمن در مرحله بعد برگه سوم تهاجم علیه ایران را آغاز کرد و در دوره دوم خرداد تلاش کرد که با شکاف بین مسئولان کشور و اجرای تِز جدایی دین از سیاست شرایط را به سمت و سویی ببرند که اساس انقلاب اسلامی را تغییر دهند.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی براندازی و اجرای کودتاهای رنگین را دیگر گام دشمن برای تقابل با نظام اسلامی برشمرد و ابراز کرد: دشمن در مواجهه چهارم خود با انقلاب اسلامی با استمرار سه برنامه قبلی خود قصد داشت با رودررو قرار دادن ملت و ایجاد شکاف در متن جامعه خواست نظام سلطه را تامین کند.

وی با بیان اینکه فتنه ۸۸ برنامه‌ای با گستره جهانی به محوریت آمریکا علیه انقلاب اسلامی بود، افزود: آنها به دنبال اجرای کودتای رنگین در ایران اسلامی بودند و موضوع انتخابات برای آنها تنها بهانه‌ای بود که توسط آن با استفاده از افرادی که سابقه حضور در پست‌های کلیدی را داشتند تغییراتی را در جامعه رقم بزنند.

زاکانی با اشاره به تشکیل کمیته صیانت از آرا ۶ ماه پیش از انتخابات ریاست جمهوری گفت: قبل از انتخابات از سوی برخی افراد دائما به جامعه القا شد که ممکن است عده‌ای باشند که بخواهند رای و خواست شما را تغییر دهند و یا رای شما را مصادره کنند.

وی با بیان اینکه پیش از مشخص شدن وضعیت آرا صندوق‌ها، یکی از کاندیداها پیروزی خود را در انتخابات اعلام کرد، تصریح کرد: یکی از کاندیدا‌ها موضوع اردوکشی خیابانی را در مصاحبه با مجله تایم اعلام کرده و گفته بود که این مسئله بعد از پیروزی انقلاب برای محقق شدن مطالبات آنها که مغایر خواست رهبری است ادامه می‌یابد.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم با تشریح وضعیت کشور در انتخابات سال ۸۸ و آتش افروزی‌های انجام شده توسط برخی افراد بیان کرد: از همان ابتدا ما موضوع را مورد توجه قرار داده و برای بررسی ادعای افراد کمیته ۶ نفره‌ای تشکیل شد که دیدارهایی با نامزدهای انتخاباتی داشتیم.

زاکانی با اشاره به اینکه راس فتنه آمریکا و نظام سلطه است، تصریح کرد: در داخل کشور راس این فتنه کسانی قرار گرفتند که سابقه انقلابی داشتند اما خواست آنها علیه انقلاب اسلامی بود.

وی افزود: دشمنان انقلاب را متهم به تقلب و کشتن افراد بی‌گناه کردند موضوعی که ما در مجلس همه آنها را در دستور قرار دادیم تا ببینیم دلیل آنها برای این سه ادعا چیست بنابراین بخشی از دیدارهای ما معطوف به این نکات بود.

زاکانی با تاکید بر اینکه در مسیر فتنه ۸۸ اساس نابودی انقلاب اسلامی پایه‌گذاری شد، ابراز کرد: کسانی در خارج از کشور کمک کردند که این کار انجام شود و در داخل کشور نیز قدرت‌طلبی و زیاده‌خواهی چشم برخی را کور کرده بود به گونه‌ای که علی رغم نهی رهبر انقلاب مبنی بر اردوکشی خیابانی، مردم را میدان می‌آوردند.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با بیان اینکه برای رفع ابهام “رای ما کو” رهبر انقلاب بیشترین وقت را گذاشتند، ابراز کرد: در گفت و گوی ما با نامزدها آنها هیچ حرفی برای گفتن نداشتند به گونه‌ای که آقای آخوندی وزیر کنونی دولت یازدهم که آن زمان در ستاد انتخابات حضور داشت در جلسه‌ای با رهبر معظم انقلاب رسما اعلام کرد که تقلبی در صندوق آرا اتفاق نیفتاده است.

زاکانی گفت: نظام اسلامی همان‌گونه که به دنبال باز کردن گره ذهنی افراد بود به دنبال حفظ آرامش جامعه نیز بود به همین دلیل نیز فتنه ۸۸ برای نظام ۸ ماه طول کشید که این مدت برای نظام اسلامی بسیار زیاد بود.

سردار همدانی

وی با اظهار گلایه‌مندی از عملکرد برخی افراد و مسئولان مبنی بر اینکه آنها به وظیفه خود عمل نکردند، اظهار داشت: این افراد تشخیصشان این بود که حرف زدن برایشان هزینه دارد به همین دلیل مسیری را رفتند که ماحصل آن به طول انجامیدن فتنه ۸۸ در مدت ۸ ماه بود.

این مقام مسئول با بیان اینکه مردم در ۹ دی این جنایت بزرگی را که علیه ملت رقم خورده بود و به دنبال لگدکوب کردن آرا ملت بود، پاسخ دادند، گفت: سعی رهبری این بود که این بیداری همه گیر شود و همه بدانند این فتنه از جانب چه کسانی و برای چه رقم خورده است.

زاکانی با تاکید بر نگاه و رفتار رئوفانه نظام اسلامی با سران فتنه اظهار داشت: در این میدان پر ابهام که عده‌ای کار انقلاب را زمین گذاشتند، شهید همدانی وارد عرصه شدند و در بُعد روشنگری و در مواجه با بازکردن گره‌های ذهنی جامعه نهایت تلاش خود را می‌کرد.

وی با بیان اینکه سردار همدانی در مواجهه با خاطیان در میدان سعی می‌کرد با اغماض از کنارشان بگذرد، تصریح کرد: اگر چه وی ابزار قدرتمندی در دست داشت اما تلاش می‌کرد با حداقل آسیب کار را خاتمه دهد.

دبیرکل رهپویان انقلاب اسلامی با تجلیل از شخصیت و اقدامات شهید همدانی ابراز کرد: وقتی درباره شهید همدانی حرف می‌زنیم باید بدانیم وی فرمانده میدانی بود که منطبق با خواست نظام و رهبری حرکت کرد در حالی که برخی خلاف آنچه نظام می‌خواست عمل کردند.

وی با تاکید بر اینکه شهید همدانی به عنوان سرباز نظام موضع نظام را دنبال کرد، افزود: شهید همدانی نشان داد که میدان مواجهه، میدان جذب و افزودن بصیرت است چراکه ابعاد فتنه ۸۸ جهانی بود و کانون آن در تهران قرار داشت.

زاکانی گفت: شهید همدانی در مقام نظر با آن حرکت بصیرت افزایی و در عمل با مواجه مدبرانه سبب شد که این فتنه شرایطش به سمتی رود که هزینه‌ای که دشمن در نظر داشت به نظام اسلامی تحمل کند، نداشته باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم شورای اسلامی با بیان اینکه بعد از فتنه ۸۸ و آغاز جنگ در جبهه مقاومت و در سوریه ماموریت جدیدی برای شهید همدانی رقم خورد، افزود: همه کسانی که میدان دار مقابله با استکبار هستند چشم امیدشان به ایران اسلامی است.

وی تصریح کرد: میدان ماموریتی که به سردار همدانی محول شد تنها اسمش جنگ جهانی سوم نبود چرا که همه کشورها پشت بشار اسد را خالی کردند.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه شهید همدانی در شرایطی که سوریه مقدمات دفاع را نداشت‌ بسیج مردمی در این کشور را شکل داد، بیان کرد: مگر کسی باور می‌کرد که آمریکا و بسیاری کشورهای دیگر همه داشته‌های خود را کف صحنه بگذارند و با مهیا کردن شرایط حضور برای آدم کش‌ها در سوریه جمهوری اسلامی را هدف قرار دهند.

وی تدبیر رهبر معظم انقلاب و حضور فرماندهانی مانند شهید همدانی، پاسداران و بسیجیانی از کشورهای منطقه را سیلی محکمی به گوش استکبار برشمرد و گفت: اگر کسی ابعاد فاجعه سوریه و فتنه را نشناسند و تا در آن شرایط قرار نگیرد عظمت کار شهید همدانی را درک نمی‌کند.

زاکانی با بیان اینکه کجای جهان جز انقلاب اسلامی همچنین شهیدی را می‌تواند تقدیم جامعه بشریت کند، تصریح کرد: شهید همدانی در زمان جنگ با همه وجود حاضر بود و زحمت می کشید، بعد از جنگ نیز که برخی دنبال چرب و شیرین دنیا بودند این شهید خود را کنار کشید و در مسیر پرهیزگاری قرار گفت.

وی گفت: سردار همدانی فتنه‌های مختلف را پشت سر گذاست، در فتنه ۸۸ که برخی پایشان می‌لرزید و با اما و اگر جواب می‌دادند با تدبیر وارد میدان شد و در نهایت در جبهه مقاومت این افتخار را آفرید.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه بعد از فتنه دشمن جنگ اقتصادی برای فشار آوردن به مردم را دنبال کرد، ابراز کرد: اینک دشمن متوسل به نفوذ شده است تا با تصمیم عامدانه و غلط برخی، کشور را به پرنگاه ببرند.

وی افزود: بر ما است که راه شهید همدانی را دنبال کنیم و با پیشگیری، روشنگری وارتقا معرفت میدان عمل فتنه گران را محدود کنیم و از طرفی با حمایت و عنایت به مدافعان حرم در سراسر منطقه خاصه در کشور عزیزمان امکان فکر تهاجم دشمنان به کشور را از ذهنشان خارج کنیم.

خبرگزاری تسنیم از همدان

بدون دیدگاه


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *