فسادهای دولت یازدهم با دولتهای قبل قابل قیاس نیست

زاکانی در جمع مردم سمنان با بیان اینکه برخی نمی‌خواهند، جامعه آرام باشد، اظهار کرد: خروجی این تنش‌ها مردم را در ابهام و گردوغبار قرار می‌دهد و آن‌ها با استفاده از این فرصت کار خودشان را می‌کنند.

اگر در دولت احمدی‌نژاد و دولت‌های قبلی جنس چینی می‌آمده و نقص بوده، در دو سال فعالیت این دولت، واردات از چین ۶ برابر افزایش یافته است و کارگران بیکار هستند اما قرارداد با بوئینگ آمریکا می‌بندند تا پول‌ها به آنجا برود و کارگر ما بیکار شود.

وی با اشاره به راه برخورد با این رویداد افزود: برخورد عقلانی کردن و پرسش و پاسخ قانع‌کننده و منطقی از مسؤولان، سکوت نکردن و مطالبه‌گری سبب می‌شود، این ابهامات برطرف شود.

زاکانی با بیان اینکه امروز عده‌ای کار خود را می‌کنند، خاطرنشان کرد: امروز اتفاقات تلخی برای جامعه می‌افتد و عده‌ای کار خود را می‌کنند و باید سؤال کرد و اگر سکوت کنیم، آینده بسیار تلخ و غبارآلود خواهد بود.

وی تصریح کرد: دقت کردن، عقلانی با موضوعات برخورد کردن، سؤال کردن و مطالبه‌گری وظیفه هر جوان دانشجو است.

رئیس کمیسیون برجام در مجلس نهم تأکید کرد: امروز فساد، دورویی و دروغ‌گویی در جامعه وجود دارد و باید با کم و زیادش مبارزه کرد؛ اما اولویت باید با دانه‌درشت‌ها باشد تا دیگران عبرت بگیرند.

وی با اشاره به برجام و عجله کردن در این زمینه گفت: سهم آقای لاریجانی، روحانی، ظریف و سایر مسؤولان در تصویب برجام باید مشخص شود و بگویند که چرا این‌گونه شد و کشور دچار خسران شده است.

زاکانی عنوان کرد: امروز ما شاهد هستیم، رهبری را در این امر دخیل می‌کنند که بار را از دوش خود بردارند و رهبری بارها تأکید کردند، بنده در مسائل ریز دخالت نمی‌کنم و بنده در کمیسیون برجام دیدم که گروه ۸ نفره ناظر برجام اطلاع از سند برجام نداشتند.

وی تصریح کرد: دبیر شورای عالی امنیت ملی در کمیسیون برجام اعلام کرد که از همه ابعاد برجام اطلاع ندارم و کسانی که باید پاسخ‌گو باشند، آقایان لاریجانی، روحانی و ظریف هستند که از همه برنامه‌ها خبر داشتند و با مشورت هم، برجام را ۲۰ دقیقه‌ای در مجلس تصویب کردند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید با احترام نقد کنیم و پاسخ مناسب را بشنویم و اشکالی که در خودمان وجود دارد، به گردن دیگری نیندازیم، چه برسد که رهبر انقلاب باشد.

وی در پاسخ سؤالی در مورد کاندیداتوری در انتخابات آینده ریاست جمهوری گفت: جریان اجتماعی اصلاح‌گر در مقابل فساد، تبعیض، نقص و عیوب جامعه سکوت نمی‌کند و جایگزین دارد و در این مسیر جریان انقلاب و جبهه اسلامی باید بهترین را انتخاب کند تا رقابت درست در صحنه انجام شود.

زاکانی افزود: جریان انقلاب متحد و منسجم از الآن باید به دنبال اصلاحات باشد و رفع تبعیض و فساد و عدالت و آزادی برای همه آحاد مردم است نه عده‌ای خاص، بنده سخنرانیم در مشهد لغو شد و به رئیس‌جمهور نامه نوشتم که چرا تبعیض است و آزادی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه اولویت داشتن استقلال، آزادی، ساختن و سازندگی و مبارزه با مفاسد است، گفت: اگر شما اعتقاد دارید که با برجام جنگ علیه ملت ما انجام نشده است، باید بدانید که اصلاً قرار نبوده جنگی باشد و تمام مسؤولان در کمیسیون برجام تأکید داشتند که امنیت ما تأمین است و ارتباطی با برجام ندارد.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در خصوص موضوعات فساد در دولت‌های مختلف، تورم و شکست اقتصادی در دولت قبل عنوان کرد: متأسفانه دروغ‌های بزرگی به مردم گفته‌اند و سبب شده‌اند مردم واقعیت‌ها را نبینند؛ ما قبول داریم در دولت اصلاحات و دولت احمدی‌نژاد فساد بوده، اما در این دولت فساد و غارت‌گری بیداد می‌کند.

زاکانی افزود: اگر در دولت احمدی‌نژاد و دولت‌های قبلی جنس چینی می‌آمده و نقص بوده، در دو سال فعالیت این دولت، واردات از چین ۶ برابر افزایش یافته است و کارگران بیکار هستند و قرارداد با بوئینگ آمریکا می‌بندند تا پول‌ها به آنجا برود و کارگر ما بیکار شود، این واقعیت است که باید دید.

وی تأکید کرد: وقتی ما موشک می‌سازیم، آیا نمی‌توانیم خودرو بسازیم، باید به داخل توجه کنیم نه به بیرون و تا کارخانه‌های ما تعطیل نشود و یا افرادی که بر اثر دزدی به زندان افتاده بودند، دوباره به منصبی گمارده شوند و به چپاول بیت‌المال بازگردند.

رئیس کمیسیون برجام در مجلس نهم توضیح داد: ما امروز از بی‌عملی دولت رنج می‌بریم و مشکل این است که عده‌ای از قِبَل این بی‌عملی سود می‌کنند و هیچ‌کس چیزی به آن‌ها نمی‌گوید.

زاکانی با اشاره به فسادهای مختلف در دولت‌های گوناگون گفت: رحیمی را در مجلس‌های قبل برای دیوان محاسبات قبول نداشتیم و یا مرتضوی را همین‌طور، اما همین آقایان از آن‌ها حمایت کردند.

گزارش از گروه سیاسی خبرگزاری فارس استان سمنان

بدون دیدگاه


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *