باید به درگاه خدا توبه و استغفار کنیم که چرا تابه‌حال درباره آقای هاشمی با مردم حرف نزده‌ایم

ناگفته‌های جدید زاکانی در دادگاه مطبوعات درباره هاشمی رفسنجانی: از توهین‌های برادر و پسر هاشمی رفسنجانی تعجب کردم/ برخی دانشگاهیان وکیل مدافع آمریکا شده‌اند.
باید به درگاه خدا توبه و استغفار کنیم که چرا تابه‌حال درباره آقای هاشمی با مردم حرف نزده‌ایم و بنده تصمیم دارم از این به بعد با مردم درباره وی حرف بزنم. اظهارات متناقض و نادرست هاشمی مثل بمب اتم بیانگر این است که وی هوش و حواسش را از دست داده است.

زاکانی، مدیر مسئول هفته‌نامه پنجره در پاسخ به سؤالی در خصوص دفاعیات خود در دادگاه مطبوعات و در پی انتشار مقاله‌ای علیه هاشمی رفسنجانی، اظهار داشت: در ابتدای جلسه دادگاه، نماینده دادستان اعلام کرد: شاکی هیئت نظارت بر مطبوعات است و ما شاکی نیستیم اما ما به شکایت رسیدگی کردیم که شکایت درست است.

وی گفت: در ادامه قاضی از نماینده دادستان سؤال کرد: “شما شاکی هستید یا آقای ظهوریان (دبیر هیئت نظارت بر مطبوعات)؟” که ظهوریان گفت: “ما شاکی نیستیم! خوددادستانی شاکی است و ما فقط گزارش دادیم”. نماینده دادستان نیز خطاب به دبیر هیئت نظارت گفت: “گزارش‌های شما فرمت داشته و گفتید این فرد جرم مرتکب شده است” اما هیچ‌کدام شکایت را به‌عهده نمی‌گرفتند. در نهایت این دو نفر به تفاهم نرسیدند، اما قاضی شکایت نماینده دادستان را قبول کرد که قبول داشت جرم واقع شده است.

مدیرمسئول هفته‌نامه پنجره همچنین گفت: در ادامه جلسه نوبت به دفاعیات من رسید؛ من اولاً دأب هفته‌نامه پنجره را که رعایت اخلاق، انصاف و جنبه کارشناسی در بیان نظرات انقلاب اسلامی است، اعلام کردم و گفتم من جنبه لفظ غیرمنطقی و تند را قبول ندارم و دأب خودم نیز همین است، خودم بیش از صد مقاله و یادداشت در پنجره منتشر کردم که گواه این مدعا است.در پنجره نیز ما درباره یک موضوع له و علیه و مخالف و موافق را می‌آوریم و بعد از ۷ سال نخستین بار است که به دادگاه می‌آیم و دو بار فقط تذکر گرفتم که هر دو بار عنادورزی و سیاسی بود وگرنه تذکر واردی نبود.

وی افزود: بنده همچنین در دفاعیات خود گفتم: “در رابطه با این پرونده نیز که به اختلافات آیت‌الله مصباح یزدی و آیت‌الله هاشمی پرداخته و حرف دو طرف را آورده، لذا برای آن معلوم است اگر بخواهید از جهت شکلی به ماجرا بپردازید و لفظ را ملاک قرار دهید، بنده تندی لفظ را نمی‌پسندم. به‌نظرم می‌شد بهتر باشد و این هم در کارهای ما استثنا بود نه قاعده، اما اگر در مورد محتوا می‌گویید محتوا کاملاً درست و قابل دفاع است و آقای هاشمی اشکالات متعددی دارد”.

زاکانی تصریح کرد: من ادامه دادم در سطح انقلاب تا به امروز آقای هاشمی یک ویژگی خاص داشته و مسیری را طی کرده که ماحصل‌ آن این قضاوت است که قبل از انقلاب اندیشه وی در برخی موارد من‌جمله در حمایت از منافقین پیوستگی لازم را با امام(ره) نداشته است. هاشمی نمی‌تواند بگوید از منافقین حمایت نکرده است. بعد از انقلاب نیز در مقاطعی که وی بروز و ظهور داشته است، هم مقاطعی بوده که کارهای بسیار خوبی انجام داده و بابت آن کارها باید از وی تشکر کرد و هم دچار اشکالات اساسی و مبنایی بوده است. وقتی مسیر وی را به اندیشه‌های امام(ره) و مقام معظم رهبری ارجاع می‌دهیم، اشکالات عدیده دارد.

وی ادامه داد: من گفتم نخستین اشکال آقای هاشمی این است که خودش را «حق» می‌داند و همه چیز را با خود می‌سنجد! و در هر مقطعی که قرار می‌گیرد به‌فراخور آن مقطع نکاتی را مطرح می‌کند که نفع خودش را شامل می‌شود، مثلاً سال ۷۹ یکی از تشکل‌ها دو دیدار با وی داشتند که وی باصراحت گفته بود: “من یک فرق با رهبری دارم؛ من قائلم انتخابات محدود و کنترل‌ شده باشد و آدم‌ها را حساب شده از صندوق بیرون بیاوریم! اما رهبری قائلند که انتخابات با حضور گسترده مردم باشد و هرچه مردم می‌گویند، توجه شود”. زاکانی به خبرنگار تسنیم گفت: البته نظام جمهوری اسلامی هیچ‌گاه اجازه نداده که این ایده خطرناک آقای هاشمی عملی شود و هرآنچه در انتخابات اعلام شده آرای مردم بوده است و همواره تلاش نظام این بوده که انتخابات با مشارکت حداکثری مردم برگزار شود.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: این دو نگاه است که از زمین تا آسمان متفاوت است، آیا این نگاه با «میزان رأی مردم است» تطبیق دارد؟! قطعاً آرای مردم و حق الناس با نگاه آقای هاشمی همخوانی ندارد. هاشمی انتخابات کنترل شده‌ای را می‌خواهد که خودش از آن بیرون بیاید، اصلاً آقای هاشمی به چه دلیل در انتخابات ۸۴ و ۸۸ مقابل رأی مردم ایستاد و گفت “تقلب شده است”؟ برای اینکه وی رأی مردم را قبول ندارد، به آن اعتنا نمی‌کند و رأی مردم را زمانی قبول دارد که به خودش رأی دهند!!

وی خاطرنشان کرد: همچنین گفتم؛ نکته دوم این است که ما را کسی نمی‌تواند به‌عنوان بخشی از تاریخ انقلاب یک قطره از دریا نداند. ما در دانشگاه‌ها دیدیم، وی در دانشگاه‌ها قائل بر این بود: “من در کابینه خود سیاسی هستم، الباقی باید کار کنند” و این کار کردن را حتی به دانشجو تعمیم می‌داد و می‌گفت: “در دانشگاه حق کار سیاسی ندارید”، این هم با اندیشه رهبری تناسبی نداشت، خوب، آقای هاشمی می‌خواست این کار را انجام دهد اما الآن قائلند هم کار سیاسی باید انجام شود هم کار سیاسی و اجتماعی بی‌در‌ و پیکر انجام شود. پس معلوم است نه آن کارش درست بود و نه این و در واقع باز دارد خودش را می‌بیند.

زاکانی افزود: بنده در ادامه دفاعیاتم سرفصل‌های دیگری از جمله مفاسد اقتصادی، پرونده کرسنت، استات اویل و نقش پسر آقای هاشمی را باز کردم، برخی فرزندان آقای هاشمی دچار فسادهای اقتصادی‌ای شده‌اند که خواهید دید کشور را تا سالها متضرر خواهد کرد. سرفصلی درباره تحریم‌ها و آمریکا باز کردم و گفتم وی از این جهت، فرسنگ‌‌ها با اندیشه امام(ره) فاصله دارد و حق نمایندگی آن را ندارد، اگرچه ما راضی نیستیم وی آسیب بخورد ولی وی خودش چنین می‌خواهد. چون در این وادی حرکت‌ می‌کند. اما به‌نظرم باید به درگاه خدا توبه و استغفار کنیم که چرا تا به حال درباره آقای هاشمی با مردم حرف نزدیم و بنده تصمیم دارم با مردم درباره وی حرف بزنم و بگویم وی چه خطاهای فاحشی داشته و دارد که هزینه‌های سنگینی را به نظام تحمیل کرده و می‌کند.

این نماینده مجلس بیان کرد: نکته بعدی که گفتم این بود که این مسئله یک تتمه دارد، به‌نظرم وی توانمندی‌هایش را از دست داده و اشکال در این بخش پیدا شده است که محل طمع واقع شده است، درباره نقش آقای هاشمی در انتخابات و فتنه ۸۸ صحبت کردم. وی در جلسه‌ای به‌نقل از آقای محمدی ری‌شهری ادعا کرده بود که فردی از ستاد انتخاباتی رئیس جمهور سابق ۵۰هزار تومان گرفته که به وی رأی دهد. آقای اژه‌ای رسیدگی کرد، این حرف درست نبود. حتی در مجمع تشخیص مصلحت که مطرح شد، آقای محمدی ری‌شهری گفت که چنین حرفی نزده است. وقتی خاطرات آقای هاشمی از این قبیل است، معلوم است که قابل اعتنا نیست. اخیراً هم دیدید که از بمب اتم(!!) در دهه ۶۰ سخن گفته که به‌شدت مورد سوء استفاده رسانه‌های بیگانه قرار گرفته است و این سوء استفاده هنوز هم ادامه دارد، آیا انسانی که هوش و حواس دارد، این‌گونه حرف می‌زند که مملکت را دچار مشکل کند؟ یا مطلبی که درباره بشار اسد گفت، آمریکا گفته بود؛ بشار اسد از بمب شیمیایی استفاده کرده برای اینکه اسد را از ظرفیت شیمیایی تخلیه کنند، از آن طرف آقای هاشمی گفته: “اسد نباید مردم خود را به این شکل بکشد”، که بعد هم معلوم شد تروریست‌ها با استفاده از سلاح شیمیایی مردم را کشته بودند تا برای مداخله آمریکا زمینه سازی کنند. اگر آقای هاشمی دقت داشته باشد نباید این‌گونه حرف بزند، باید درباره وی تجدیدنظر صورت گیرد. این‌گونه اظهار نظرها حاکی از آن است که آقای هاشمی هوش و حواس ندارد و باید در رفتارش و اظهار نظرهای نادرستش تجدید نظر کند.

زاکانی گفت:‌ در آخر نیز گفتم: “می‌خواهم یک لایحه دفاعیه نیز به شما ارائه دهم” که رئیس دادگاه گفت: “دیگر لایحه نمی‌خواهد و آخرین دفاعت را مطرح کن!” و به‌عنوان آخرین دفاع گفتم حرف‌های منتشر شده کاملاً درست است.

از توهین‌های برادر و پسر هاشمی رفسنجانی تعجب کردم/ برخی دانشگاهیان وکیل مدافع آمریکا شده‌اند

علیرضا زاکانی دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در نشست تبیین گفتمان انقلاب اسلامی که عصر امروز برگزار شد، اظهار داشت: امام در دو حوزه اندیشه و عمل توانستند در مقابل تفکرهای مختلف به پیروزی برسند.
زاکانی ادامه داد: امام در مقابل اندیشه‌های منحط، متحجر و التقاطی و کسانی که معتقد به کارهای کور مسلحانه و صرفاً قیام و قعود بودند، توانستند اسلام ناب محمدی را مطرح کنند.
نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه حضرت امام در مقام عمل با توده‌های مردم یک قیام فراگیر را محقق کردند، افزود: در بعد خارجی بلوک غرب شعار آزادی و بلوک شرق به دنبال ترویج مارکسیسم بود و شعار عدالت می‌داد، اما امام توانستند به‌صورت هم‌زمان آزادی، عدالت و معنویت که گمشده بشریت بود را به منصه ظهور برسانند و اندیشه برتر و مردم‌سازی ارائه کنند.
وی تصریح کرد: حضرت امام در حوزه عمل با شعار نه شرقی، نه غربی و ترویج استقلال طلبی زمینه جدیدی را ایجاد کردند و درواقع انقلاب اسلامی در مقام هجوم و غرب در مقام دفاع بود و اساس هجوم غرب نیز مبتنی بر عرصه نظامی و اقتصادی تعریف می‌شد.
زاکانی با اشاره به پایان جنگ تحمیلی و شروع تهاجم فرهنگی از سوی غرب در سال ۶۳، خاطرنشان کرد: آنها با تهاجم فرهنگی به مقصود خود نرسیدند، از این رو به انشقاق درون حاکمیت و بخش‌های انتخابی و انتصابی روی آوردند.
دبیرکل جمعیت رهپویان با اشاره به دوره اصلاحات و پیش رفتن شرایط به سمتی که مردم در مقابل یکدیگر قرار بگیرند، یادآور شد: در آن دوره که تحریم‌ها را پس از تسخیر لانه جاسوسی، رسمیت بخشیده بودند این مسئله را به منظور رویگردانی مردم از حاکمیت تعمیم دادند که موفق نشدند، بنابراین آمریکا همواره به دنبال رکود انقلاب اسلامی و ایجاد تغییر در ساختار نظام بوده تا ما را به تسلیم واداشته و انقلاب را به شکست بکشاند.
وی با اشاره به معنای نفوذ و رسالت دانشجویان در این زمینه، تصریح کرد: ما در حال حاضر دو میلیون دانشجوی علوم انسانی داریم و اینکه آنها از چه مکتب و نگاهی به عالم و انسان نگاه می‌کنند، حائز اهمیت است.
زاکانی با بیان اینکه برخی انقلابی‌های دوآتشه که بنیان درستی در تفکرات خود نداشته‌اند، در مسیر متضادی قرار گرفتند، به مسئله توجه به نخبگان پرداخت و افزود: شبکه‌ای در خارج از کشور به نخبگان ما سرویس می‌دهد، درحالی که ما باید نسبت به این مسئله توجه داشته باشیم.
نماینده مردم تهران در مجلس توجه به تولیدات در کنار توجه به محتوا و عناصر انسانی برای جلوگیری از نفوذ مهم ارزیابی کرد و گفت: کشور در مسیر تولید علم قرار دارد و وزارت علوم و بهداشت باید توجه کنند که این به حالت ثابت نرسد؛ چراکه ما باید در سال ۱۴۰۴، قله اول باشیم و این اصلی است که خیلی‌ها با آن مخالفند.
وی از بین بردن و کشتن خودباوری را یکی دیگر از راه‌های نفوذ دشمن برشمرد و خاطرنشان کرد: دانشگاه در القای خودباوری به جامعه بسیار مؤثر است و قدم او هم از خود دانشجویان آغاز می‌شود.
زاکانی با بیان اینکه اگر روح خودباوری را فراموش کنیم دچار چالش جدی خواهیم شد، تصریح کرد: درصورت به چالش کشیده شدن روح خودباوری، رخوت به جامعه و مسئولان منتقل خواهد شد.
دبیرکل جمعیت رهپویان با اشاره به برخی تلاش‌ها برای به فراموشی سپردن رسالت دانشجویی از سوی دانشجویان، گفت: پس از تسخیر لانه جاسوسی، سطح ما از استبدادزدایی به چالش با سلطه جهانی تبدیل شد و انقلاب اسلامی رشد پیدا کرد، بنابراین اگر قرار باشد این جریان بیدار دانشجویی از طریق جریان نفوذ به یک جریان لمپنیزم تبدیل شود، عاقبت آن مشخص است.
وی در همین زمینه به اتفاقات سال ۸۰ تا ۸۲ در دانشگاه‌ها و وقایع کوی دانشگاه و خستگی مفرط دانشجویان از این قضایا، اشاره کرد و ادامه داد: در محیط‌های علمی همه چیز را به مثابه وحی منزل دانستن، اشتباه است.
زاکانی با تأکید بر اینکه ما باید مسیرهای نفوذ را بشناسیم و از این طریق جامعه و مسئولان را مصونیت ببخشیم، خاطرنشان کرد: باید با روحیه نقادی برای ایجاد تغییر وارد شویم، برخی‌ها در دانشگاه وکیل مدافع آمریکا هستند و طوری دفاع می‌کنند که خود آمریکا نیز خجالت می‌کشد آن طور از خودش دفاع کند.
نماینده مردم تهران در مجلس یادآور شد: بنده قبلاً در جایی گفته بودم، آمریکا با نقض برجام دچار بدعهدی شده است، یکی از اساتید به من اعتراض کرد که آمریکا چه زمان نقض عهد کرده است و اصلاً می‌گویند چرا شما موشک عماد را شلیک کردید که آمریکا تحریک شود.
وی در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان درباره رد سخنانش در خصوص هاشمی از سوی محمد و محسن هاشمی، گفت: بازار حرف و حدیث داغ است، بنده هفته پیش در دادگاه استدلالی را مطرح کردم و گفتم باید از خدا استغفار کنم که چرا تاکنون آقای هاشمی را نقد نکرده‌ایم؛ چراکه نقد سازنده و باعث رشد است، لذا از اینکه توسط اخوی و آقازاده آقای هاشمی به بنده توهین شد، تعجب کردم، مگر اینکه بگویند هیچ‌کس حق نقد ندارد که این هم خلاف انصاف است.
زاکانی با تأکید بر اینکه باید به فرزندان خود ادب یاد بدهیم که در مقابل نقد فحش ندهند، افزود: باید به فرزندان خود اطلاعات صحیح بدهیم، در غیراین‌صورت اگر بخواهند به دریای پرتلاطم بزنند، آسیب خواهند دید.
نماینده مردم تهران در مجلس با انتقاد از عدم صداقت در سخن گفتن با مردم، یادآور شد: در رابطه با موضوعی که من از قول آقای صالحی مطرح کردم که گفته بود دعا کنید توافق به هم بخورد؛ چراکه خطرناک است، آقایان زارعی، نجابت و نبویان در آن جلسه حاضر و شاهد بودند، اما وقتی این موضوع را گفتیم، تکذیب کردند، ولی از دفتر ایشان پیش من آمده و گفتند چرا حرف خصوصی را بیرون منتقل کرده‌اید.

منبع : فارس و تسنیم

بدون دیدگاه


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *